سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "آنام" به نویسندگی علی اصغری و کارگردانی و بازی بهروز پناهنده از 15 بهمن‌ماه ساعت 18 در سالن کوچک تالار مولوی روی صحنه است. بهروز پناهنده از بازیگران عرصه تئاتر است که در نمایش‌هایی چون "نذار این خواب تعبیر بشه"، "پینوکیا" و "در مه بخوان" ایفای نقش کرده است.

پناهنده در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره داستان نمایش "آنام" گفت: داستان نمایش در اواخر دهه 60 می‌گذرد و قصه پسری است که در حال آمادگی برای مقدمات شکل‌گیری ازدواجش با دختر عمویش است که با تماسی، اتفاقاتی روی می‌دهد و مسیر زندگی‌اش به یکباره تغییر می‌کند...

او درباره سبک و شیوه اجرایی این اثر نمایشی خاطرنشان کرد: این اثر به لحاظ نمایشنامه رئال است، اما در سبک اجرایی و فضای نمایش از رئال دور شده‌ایم. به نظرم اکنون تعریف سبک و شیوه از هنر گرفته شده است و به سمت و سوی بی‌سبکی و فضاسازی رفته‌ایم و شیوه اجرایی براساس نگاه و استدلال کارگردان از نمایشنامه شکل می‌گیرد.

این بازیگر و کارگردان در ادامه افزود: از آنجا که نمایشنامه رئال است، تصمیم گرفتم در طراحی صحنه و بازی از این شیوه فاصله گرفته تا اتفاق خوشایندی برای تماشاگر در صحنه شکل بگیرد. باید لحظات هیستریک و هیجانی طی این نمایش به مخاطب القا می‌شد که به نظرم با توجه به فضای ایجاد شده در این زمینه موفق بوده‌ایم.

 او با بیان اینکه تمرینات نمایش سه ماه به طول انجامید، عنوان کرد: طرح کلی داستان و صحنه‌بندی‌ها از سوی نویسنده نمایشنامه ارائه شد و برخی از دیالوگ‌ها به شکل کارگاهی شکل گرفت. علی اصغری نویسنده بسیار خوبی است که با ایده‌هایی که به اثر ضربه نزند، موافقت می‌کند.

پناهنده درباره طراحی صحنه و فضای نمایش "آنام" گفت: از آنجا که همه رخدادهای نمایش با یک تلفن شکل می‌گرفت ابتدا به یک کیوسک تلفن فکر کرده بودم اما در روند تمرینات تصمیم بر آن شد تا از تعدادی تلفن و صدای آن در فضای صحنه استفاده شود و به این سمت رفتیم که فضا و آکسسوار صحنه سیاه و سفید در نظر گرفته شود.

این بازیگر درخصوص موسیقی این اثر نمایشی اظهار داشت: 3 ترک از موسیقی جز پیکره اصلی نمایشنامه بود و امکان اینکه حذف شود، وجود نداشت. با تایماز ارتگلی، درباره ساخت موسیقی‌ها صحبت کردیم و به یک جمع‌بندی رسیدیم و براین اساس او موسیقی‌هایی را در دل کار ساخت که تماشاگر و بازیگر را درگیر می‌کند.

در خلاصه داستان نمایش "آنام" آمده است: پسرى در حال مهیا کردن مقدمات عروسی است که با خبرى عجیب روبرو مى‌شود و ...

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: موسیقى: تایماز ارتگلى، طراح پوستر و بروشور: سیدمحمد مساوات، دستیار کارگردان و منشی صحنه: مهسا آبیز، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، تبلیغات مجازى: گروه هنرى پژواک، مشاور رسانه‌ای: مهدی سلیمانی برچلویى، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: مصطفى کاکاوند، مدیر اجرا: عرفان پورمحمدی، طراح صحنه: بهروز پناهنده، طراح نور: روح‌الله اسدى، طراحی و ساخت تیزر: امیررضا موسی زاده (رهام گرافیک) و عکاس: فهیمه حکمت اندیش.