به گزارش هنرآنلاین، "غول بزرگ مهربان" نوشته دیوید وود است که با ترجمه حسین فدایی حسین و بازی حسین محب اهری و مریم کاظمی در گروه تئاتر مستقل تولید شده است.

در این گروه بازیگرانی هم‌چون جواد اعرابی، میترا کریم‌خانی، پریسا فلاح‌زاده، نازنین صفا، بهروز مهرعلیان، عرفان میدانلو، سعید قره داغلی، حسام کلانتری، مهراد زمانی، هایده حسین‌زاده، فاطمه خدابنده و هنرجویان کودک و نوجوان به ایفای نقش می پرداختند.

کاظمی این نمایش را با استفاده از تکنیک زنده عروسکی، ماسک و عروسک‌های باتومی که سهیلا باجلان آن را طراحی کرده کارگردانی کرده است.

طراح دکور رضا مهدی‌زاده، طراحی لباس لادن نصراللهی، زهرا بداغ آبادی، انتخاب موسیقی، افکت و ادیت فرید نوایی، طراح نور علی اشرف سمایی و دستیاران کارگردان مهراد زمانی، بهروز مهرعلیان و مدیران صحنه پانته آ صفامنش، شقایق اصلانی، پرنیا غفرانی و سلاله رستمی هستند.

طراحی و ساخت کلاه گیس توسط افسانه قلی‌زاده، طراح پوستر وبروشور عماد سالکی، پریسا فلاح‌زاده و عکس از سیامک زمردی‌مطلق، روابط عمومی گروه و مشاور رسانه‌ای زهرا شایان‌فر در این گروه همکاری دارند.

این نمایش که سال گذشته در جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک نیز حضور داشت داستان دختری یتیم به نام سوفی است که ربوده و به سرزمین غول‌ها برده می‌شود. او در آنجا با یک غول بزرگ دوست می‌شود که بر خلاف دیگران مهربان است و قصد آزار آدمیان را ندارد.