به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تعدادی از آثار نمایشی به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر که طی سال جاری میزبان علاقمندان تئاتر بودند، دوشنبه شب، نهم بهمن ماه در چارچوب برگزاری مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به عنوان نمایش برگزیده انتخاب شدند. 

در  بخش جوایز بنیاد حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی ایوب آقاخانی برای نمایش "هفت عصر هفتم پاییز" ، محمد قاسمی نویسنده و کارگردان نمایش "آبی‌ترین آسمان زمین" و در بخش جوایز بنیاد شهید نیز کامران شهلایی و محمد لارتی برای نمایش "هفت روز از تیر شصت" جایزه گرفتند. این نمایش‌ها طی ماه‌های گذشته به ترتیب در تالار چهارسو، پلاتو اجرا و تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته بودند. 

نمایش "پسران تاریخ" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی اشکان خیل‌نژاد که چندی پیش در تالار چهارسو روی صحنه بود، جایزه بهترین نمایش، بهترین کارگردانی و بهترین طراحی صحنه بخش مسابقه بین‌الملل را به دست آورد. 

نمایش "آکواریوم" به کارگردانی سیامک احصایی هم که طی هفته‌های گذشته در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته بود، در بخش مسابقه تئاتر ایران (الف) ضمن دریافت لوح قدردانی کارگردانی، جایزه بهترین آهنگسازی را با هنرمندی آنکیدودارش و باران احصایی دریافت کرد. 

نمایش "مانوس" به نویسندگی لیلا حکمت و کیوان سررشته به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده  نیز که در ماه‌های گذشته میزبان علاقمندان در تالار قشقایی تئاتر شهر بود در بخش نمایشنامه‌نویسی مسابقه تئاتر ایران (ب) لوح قدردانی را دریافت کرد. 

نمایش "شلتر" به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی امین میری هم که مدتی قبل در تالار قشقایی تئاتر میزبان مخاطبان بود ضمن دریافت لوح قدردانی برای گروه بازیگرانش در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب)، جایزه ویژه هیات داوران، جایزه بهترین نمایشنامه‌نویسی و جایزه بهترین کارگردانی را نیز از آن خود کرد. 

نمایش‌های "فعل" به کارگردانی محمدرضایی راد، "دو دلقک و نصفی" به کارگردانی جلال تهرانی، "کور رنگی" به کارگردانی سیاوش پاکراه، "دشمن خدا" به کارگردانی عمادالدین رجبلو، "دایره گچی قفقازی" به کارگردانی محمودرضا رحیمی، "شلتر" به کارگردانی امین میری، "مانوس" به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده، "هفت عصر هفتم پاییز" به کارگردانی ایوب آقاخانی، "هفت روز از تیر شصت" به کارگردانی محمد لارتی و کامران شهلایی، "آبی ترین آسمان زمین" به کارگردانی محمد قاسمی، "آکواریوم" به کارگردانی سیامک احصایی، "قند خون" به کارگردانی لیلی عاج، "سربسته از تهران" به کارگردانی مجتبی کریمی از جمله نمایش‌هایی بودند که طی سال جاری در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته و در جریان برگزاری سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش‌های مختلف میزبان مخاطبان بودند.

مجموعه تئاترشهر ضمن تقدیر از تمامی نمایش‌های راه یافته از این مجموعه به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به برگزیدگان و تقدیرشدگان این آثار تبریک گفته و برای یکایک هنرمندان آرزوی توفیق و درخشش را دارد.