به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر، یکشنبه 8 بهمن ماه یازدهمین روز از برگزاری جشنواره در حالی به پایان رسید که برف باعث تعطیل شدن نمایش‌های خیابانی شد و استقبال از نمایش‌های صحنه‌ای به اوج خود رسید.

استقبال در دقیقه 90 به اوج خود رسید

در آخرین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر، تئاتر شهر روز برفی را سپری کرد و به همین دلیل مردمی که به تماشای نمایش‌های خیابانی آمده بودند، با تعطیلی این آثار مواجه شدند و برف بازی با همدیگر را جایگزین تماشای نمایش‌های خیابانی کردند.

همچنین در این روز نمایش "هفت روز از تیر شصت" به کارگردانی کامران شهلایی و محمد لارتی در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت. این نمایش در اجرای اول خود میزبان سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در اجرای دوم میزبان خانواده شهید جواد سرافراز بود.

نمایش"هفت روز از تیر شصت" که سال گذشته در سالن سایه اجرای عمومی خود را سپری کرده بود؛ بر اساس حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰ تولید شده و به عنوان یک تئاتر مستند براساس اتفاقات واقعی و گفت‌وگو با بازماندگان این واقعه و خانواده شهدا شکل گرفته است.

نمایش "خسیس" به کارگردانی مریم کاظمی دیگر اثری بود که در روز آخر جشنواره در ساعت‌های 15:30 و 18:30 میزبان مخاطبان شد. استقبال از این اثر نمایشی بسیار خوب بود و به نقل از خبرگزاری مهر یکی از ویژگی‌های بارز آن بازی حسین محب‌اهری در نقش هارپاگون بود که با وجود بیماری و طی کردن مراحل درمان بسیار با انرژی و مسلط این نقش را ایفا می‌کرد.

همچنین شب گذشته نمایش "افسانه ببر" به کارگردانی صدرالدین زاهد نیز در ساعت 20:30 برای تئاتر دوستان در سالن چهارسو به صحنه رفت و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. این نمایش تک نفره که اثری درباره رابطه انسان و طبیعت است به ارتباط یک سرباز زخمی چینی و یک ببر می‌پردازد که در این رابطه هر ۲ آنها به یکدیگر کمک می‌کنند. "افسانه ببر" اثری شیرین و جذاب است که کارگردان آن در اجرا از مولفه‌های نمایش ایرانی مثل نقالی و تخت حوضی و خواندن ترانه‌ها و لالایی‌های ایرانی استفاده کرده است. این نمایش در سال 2012 تولید شده و تا به حال در شهرهای مختلف اروپا به صحنه رفته است.

اجرای موفق نمایش"صد درصد" و جلب رضایت مخاطبان

روز گذشته تماشاخانه ایرانشهر میزبان دو اثر نمایشی بود که با وجود برف و سرما مورد استقبال قابل قبولی از سوی تئاتر دوستان قرار گرفت.

نمایش "صد درصد" به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی در ساعت های 17 و 20  در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت و در هر دو اجرای خود با استقبال کم‌نظیری از سوی مخاطبان همراه شد. این نمایش قبل از شروع جشنواره در همین سالن به اجرای عموم گذاشته شده بود و به همین دلیل بازیگران کار به خوبی در نقشهای خود ظاهر شدند و رضایت بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جلب کردند. نمایش "صد درصد" داستان بازیگر جوانی را روایت می‌کند که برای خواندن نمایشنامه به خانه دختری می‌رود... . با توجه به جلب رضایت اکثر مخاطبان یکی از شانس‌های اصلی کسب جایزه به شمار می‌آید.

همچنین نمایش "شاه اسماعیل" به کارگردانی حسین نوشیر در ساعت‌های 18 و 21 به صحنه رفت و توانست اجرای قابل قبولی را از خود ارائه دهد.

سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان‌ها برگزار شد.