به گزارش هنرآنلاین، اجرای "مناظر مجرم" به کارگردانی دریس ورهوفن هنرمند هلندی که از دوم بهمن‌ ماه اجرای خود را در سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آغاز کرد، با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد.

این اجرا درباره دسترسی دائمی به اخبار در تلویزیون و رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمند است که ما را به شاهدان ابدی شرایط پیچیده در سمت دیگر جهان تبدیل می‌کند. دوربین خبری بی‌طرف نیست، خواسته یا ناخواسته سوژه‌هایش را به مثابه قربانیانی نشان می‌دهد تا مورد قضاوت اجتماع قرار می‌گیرند.

دریس ورهوفن با اینستالیشن دوربین‌های بزرگ‌مقیاس‌اش، واقعیت مقابله با تصاویر خبری ناراحت‌کننده را از نزدیک به مخاطبش نشان می‌دهد. او این سٶال را مطرح می‌کند که آیا ارتباط شخصی بین ناظر و نظاره‌شونده می‌تواند ایجاد شود یا خیر؟ اگر اخبار بتوانند بچرخند و به مخاطب نگاه کنند چه؟ اگر قهرمانان اخبار عصرگاهی بتوانند در چشمانمان بنگرند چه؟

در سال 2016 دریس ورهوفن یک مجموعه چهار قسمتی از مناظر مجرم را برای شهرهای اروپایی متعددی تولید کرد. اپیزود سوم این مجموعه در سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر در حال اجراست.

نمایش "مناظر مجرم" تا ششم بهمن‌، ساعت ۱۴ تا ۲۲ در گالری ایرانشهر اجرا می‌شود و شرکت اینترنتی رسپینا از این پروژه حمایت کرده است.

همچنین ورهوفن پس از آخرین اجرای خود در ششم بهمن، ششمین پنل این دوره از جشنواره را با عنوان"شاهد زیر ذره‌بین" رأس ساعت ۲۰:۳۰ در گالری ایرانشهر، برگزار می‌کند.