به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش "فعل" به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد به دلیل استقبال مخاطبان روز جمعه 22 دی ماه دو اجرایی و روز شنبه 23 دی ماه در یک اجرای ویژه میزبان تماشاگران در تالار چهارسو خواهد بود.

بر اساس برنامه‌ریزی های انجام گرفته این اثر نمایشی روز جمعه 22 دی ماه در ساعت‌های 15 و 19  و روز  شنبه 23 دی ماه ساعت 18 روی صحنه خواهد رفت.

نمایش "فعل" به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد و بازی میلاد رحیمی، باران کوثری، به‌آفرید غفاریان، فربد فرهنگ، رزیتا علیزاده، روجا جعفری، فرنوش نیک‌اندیش و مهبان جلالی تا اولین روز از برگزاری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر میزبان دوستداران تئاتر در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر خواهد بود.

 

به تئاتر به عنوان رسانه اندیشه‌ساز و اندیشه‌گرا نگاه می‌کنم

سیاوش پاکراه نویسنده و کارگردان نمایش "کوررنگی" که این روزها در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته، با اشاره به واکنش مخاطبان نمایش پس از تماشای آن توضیح داد: هیچ‌وقت دوست نداشتم درباره نمایشی که روی صحنه می‌برم اغراق و غلو به تبلیغ آن اقدامی را انجام دهم، اما در این روزها بسیار خوشحالم که بینندگان این اثر نمایشی چه آن‌هایی که در حوزه تئاتر فعالیت می‌کنند و چه تماشاگران با حس و حال خوبی تالار قشقایی را ترک می‌کنند و امیدوارم فضای کار به گونه‌ای باشد که این کامنت‌های مثبت تا آخرین روز اجرا نیز ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه یا خوشبختانه من هنوز به تئاتر به عنوان یک رسانه اندیشه ساز و اندیشه گرا نگاه می کنم که هیچ گاه نیز از این عقیده و دیدگاه کوتاه نمی‌آیم. من همواره دوست داشته و دارم که مخاطبان آثاری که من به عنوان نویسنده یا کارگردان روی صحنه می برم به اندیشه‌گرایی قبل از هر چیز دیگری تمرکز کنند اتفاقا به همین جهت است که همواره به تماشاگرانی که ترافیک و سرما را تحمل می‌کنند و از پای تلویزیون‌ها به تالار قشقایی تئاترشهر میآیند تا یک نمایش اندیشه محور را روی صحنه ببینند احترام می‌گذارم و خوشحالم از اینکه همین مخاطبان به جایی رسیدند که در صحنه تئاتر تبادل اندیشه می‌کنند.

این نویسنده و کارگردان تئاتر در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: قطعا عباس جمالی و بهار کاتوزی دو بازیگر قدرتمند تئاتر ایران هستند که همین توانایی قسمت دیگری از کارهای من در مواجهه با تماشاگر را تشکیل داده و باعث می‌شوند به واسطه حضور آن‌ها در صحنه و سایر عوامل اجرایی به تئاتری فکر کنیم که تماشاگرانش به صرف دیدن بازیگران ستاره و محبوب خود در سینما و تلویزیون نمی‌آیند، بلکه آنها می‌آیند تا به تماشای تئاتر اندیشه‌گرایی بنشینند که با قدرت تکنیکی بازیگرانش و البته ذهنیات نویسنده و کارگردان روی یک محتوای خاص به اندیشه و تفکر قبل از هر چیز دیگری فکر کنند.

نمایش "کوررنگی" به نویسندگی و کارگردانی سیاوش پاکراه و بازی عباس جمالی و بهارکاتوزی هر روز ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   و کانال تلگرام Theatershahr@ مراجعه کنید.