به گزارش هنرآنلاین، آرداشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران با هیئت همراه خود به دعوت از این گروه تئاتری از هفدهمین اجرای تئاتر "آرسن" با بازنویسی و ‌کارگردانی بهزاد صدیقی در تالار قشقایی تئاترشهر دیدن کرد. 

آرداشس تومانیان پس از پایان اجرای نمایش، با حضور در پشت صحنه این تئاتر به کارگردان، بازیگران و عوامل اجرایی آن خسته نباشید گفت و از آنان تقدیر و تشکر کرد که متنی از نمایش نامه‌نویس معاصر ارمنی را به صحنه بردند.‌

وی در ادامه  دیدار و‌ گفت و گو با عوامل تئاتر "آرسن" گفت: اجرای این نمایش به کارگردانی بهزاد صدیقی مرا مشعوف کرد این اجرا، بازی‌های عالی و کارگردانی سنجیده و‌ محکمی داشت که  تماشاگران نیز به خوبی با آن ارتباط برقرار کردند. بی تردید یکی از بهترین اجراهایی بود که در طول سال‌های اخیر از نمایش‌نامه ارمنی توسط یک کارگردان ایرانی دیدم.  

وی در پایان این دیدار صمیمانه با گروه تئاتر سپنتا  ابراز امیدواری کرد به زودی شرایط اجرای این اثر در ارمنستان فراهم شود و سایر هموطنان ارمنی هم این تئاتر را در شهر ایروان تماشا کنند. 

در این دیدار، بهزاد صدیقی، کارگردان نمایش و سرپرست گروه "سپنتا" از حضور سفیر ارمنستان و هیأت همراه ایشان در اجرای هفدهمین شب این تئاتر سپاسگزاری کرد و یادآور شد: به سبب وجوه  مشترک فرهنگی و اجتماعی دو ‌کشور ایران و‌ارمنستان، برخی از آثار ادبیات نمایشی دو کشور به لحاظ موضوعی به یکدیگر بسیار نزدیک هستند و مخاطبان هر دو فرهنگ به خوبی با این نوع از آثار ارتباط لازم را برقرار می کنند. 

صدیقی در پاسخ به این پرسش سفیر ارمنستان که چگونه کارینه خودیکیان را می‌شناسند و اثری از او‌ را انتخاب کرده است گفت: طبیعتاً متن توسط مترجم، آندرانیک خچومیان به من معرفی شد و من هم از طریق ارتباطات فرهنگی با نمایش نامه‌نویسان ارمنستان و نیز  از نزدیک با  نویسنده این اثر آشنا شدم. به هر حال در اجرای این اثر، نقش و حضور آندرانیک خچومیان را به عنوان مترجم این اثر نمی‌توان نادیده انگاشت هر چند در اجرای این متن بازنویسی هم انجام دادم و در طول تمرینات هم دچار تغییراتی شد اما شاکله ی متن و‌ داستان آن تغییر نکرد.

بر اساس این گزارش سفیر ارمنستان در تهران پیش از اجرای تئاتر "آرسن"، دقایقی نیز با پیمان شریعتی، مدیر تئاتر شهر، دیدار و گفت‌و‌گوی کوتاهی داشت. شریعتی در این دیدار کوتاه به سفیر ارمنستان یادآورشد: تئاتر "آرسن" نخستین نمایش‌نامه از یک نمایش‌نامه نویس ارمنی است که در مجموعه تئاتر شهر به همت آقای بهزاد صدیقی و گروهش به اجرای عمومی درآمده است. امیدواریم که دیگر آثار ادبیات نمایشی ارمنستان هم در ایران اجرا شود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه این نمایش‌نامه ارمنی اجرای خوبی داشته است. نزدیکی مشترکات فرهنگی دو کشور ایران و ارمنستان که همسایه یکدیگر هستند، روابط فرهنگی هنری خوبی را ایجاد کرده است.     

گروه تئاتر "سپنتا" در هفدهمین شب اجرای تئاتر "آرسن" علاوه بر میزبانی سفیر ارمنستان در ایران و هیأت همراه ایشان، میزبان مهمانان فرهیخته‌ای چون محمد متوسلانی، میکاییل شهرستانی، حسین سناپور، بیژن صمصامی، دکتر آندرانیک سیمونیان، رویا اسدی، حمید گلی، شاهپری خورشید فر، رضا چوبینه، هاسمیک کاراپتیان، رحیم رشیدی‌تبار، مریم منصوری، علی رضا قانونی و... بود. 

"آرسن" نوشته کارینه خودیکیان، برگردان آندرانیک خچومیان، بازنویسی و کارگردانی بهزاد صدیقی با بازی مائده طهماسبی، آیلار نوشهری و با حضور تصویری فرهاد آئیش در هفتم شهریور ماه ۹۶ در تالار قشقایی تئاتر شهر پایان می‌یابد.

علاقه‌مندان برای خرید بلیت این تئاتر می‌توانند به سایت ایران نمایش یا گیشه تئاتر شهر مراجعه کنند.