به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سه نمایشنامه‌نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه‌های رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی را بر عهده گرفتند.

محمد چرمشیر نمایشنامه‌نویس و مدرس تئاتر در کنار عباس جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه‌نویس و سیدحسین فدایی‌حسین نویسنده، مترجم و مدرس تئاتر خوانش و ارزیابی نمایشنامه‌های کودک و نوجوان رسیده به این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.

طبق فراخوان و با تاکید بر این که نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنه‌ای را شکل می‌دهد، به منظورایجاد تمرکز در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست، این بخش در دو مرحله برگزار می‌شود.

مرحله اول- شامل انتخاب ده نمایشنامه ازبین آثار متقاضی شرکت خواهد بود. با معرفی کارشناسانی از طرف ستاد جشنواره، صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبه‌های دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور درمرحله دوم شوند.

مرحله دوم – نمایشنامه‌های برگزیده مرحله اول بعد ازتغییرات لازم دراین بخش شرکت داده خواهند شد و از بین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد شد.

 در صورت تشخیص وتایید هیئت داوران، نمایشنامه‌های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ و از طرف انجمن هنرهای نمایشی برای تولید و اجرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت. در این بخش تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.

مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه‌نویسی اول شهریور ماه به پایان رسیده و نتیجه مرحله اول داوری آثار 20 شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر ماه 1396 در استان همدان برگزار می‌شود.