به گزارش هنرآنلاین، نادر برهانی مرند نویسنده و کارگردان مطرح تئاتر، نمایش مستند-داستانی "به طرز غریبی" به نویسندگی شهاب مهربان و سپهر زمانی و به کارگردانی آوا فیاض را امروز دوشنبه 29 خرداد ساعت 18 در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر افتتاح می‌کند.

مدت زمان این نمایش 50 دقیقه است که در خلاصه داستان آن آمده: "بازیگری یه بازی خیلی جدیه که میتونه به طرز غریبی گِیم اُوِرت کنه!". در این نمایش(به ترتیب حروف الفبا) مهدی بوسلیک،مهدی حسینی نیا،اسما رمضانی،سارا شاهرودیان و مریم نقیبی بازی می‌کنند.

سیاوش پاکراه به عنوان مشاور متن و همچنین عامر مسافر آستانه و فؤاد خراباتی به عنوان مشاوران کارگردان،فیاض را در این پروژه همراهی می‌کنند.

آوا فیاض از 12 سالگی شروع به ساخت فیلم‌های کوتاه کرده است و در 14 سالگی تندیس طلایی سیفژ فرانسه را برای دومین فیلم خود "معنای زندگی" دریافت کرد.او تا کنون 7 فیلم کوتاه را کارگردانی کرده است که "حس صورتی" با بازی بهاره رهنما آخرین آن‌هاست.همچنین در بیش از 15 تله فیلم و سریال به عنوان دستیار کارگردان یا عکاس حضور داشته است. اما در زمینه تئاتر به عنوان یکی از فعالان تولید،تبلیغات و روابط عمومی شناخته شده و در این حوزه با کارگردانان بزرگی چون کیومرث مرادی،نادر برهانی مرند،محمد یعقوبی،علیرضا کوشک جلالی،پارسا پیروزفر،حمیدرضا آذرنگ و ... همکاری داشته است.

"به طرز غریبی" روایتگر داستان‌های مستندی از علاقمندان به بازیگری و تجربیاتشان در این راه است.آوا فیاض درباره شکل گیری این اثر گفت : "از زمانی که با سمت دستیار کارگردان فعالیت می‌کردم و شوق علاقمندان به بازیگری را می‌دیدیم و در کنارش داستان‌های تلخ و شیرینشان را می‌شنیدم دوست داشتم مستندی درباره این راه پر فراز و نشیب بسازم، برای تأثیر گذاری بیشتر مدیوم تئاتر را انتخاب کردم.این داستان‌ها درد و دل تمامی علاقمندان این شغل پر زرق و برق است."

این نمایش فقط دو هفته از 29 خرداد تا 16 تیر ماه در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهد داشت. هر اجرا تعداد 20 صندلی با بهای 15000 تومان و تعداد محدودی بلیت خارج از ظرفیت با بهای 10.000 تومان دارد.

امیر حسین دوانی (طراح صحنه و لباس)، سینا افشار (طراح گرافیک)، فؤاد خراباتی (مجری طراح)،محمدصادق زرجویان (عکاس)،آرزو رونقی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)،سبا جزایری (روابط عمومی)،سارا توکلی (مدیر صحنه) این نمایش هستند.