به گزارش هنرآنلاین، ارکستر چکاوک در دو بخش اجرا شد که قطعات اجرا‌شده از میان کارهای هنرمندانی چون، همایون خرم، اسدالله ملک، پرویز یاحقی، عباس شاپوری، جمشید شیبانی، حسین علی ملاح و فضل الله توکل انتخاب شده بود.

در بخش اول از این کنسرت که در مایه اصفهان بود هفت قطعه اجرا شد که از میان آن‌ها می‌توان قطعاتی مثل "وای از این جدایی"، "خواب نوشین" و "شانه" را نام برد.

سپس گروه برای 10 دقیقه استراحت صحنه را ترک کردند که پس از این وقفه مجری این برنامه به روی صحنه آمد و به معرفی چهره‌های سرشناس هنری و ورزشی کشورمان پرداخت که طی این دو شب میهمان ارکستر چکاوک بودند.

هنرمندانی مانند وارطان ساهاکیان، داود گنجه‌ای، محمد سریر، هنگامه اخوان، مهوش وقاری، فرحناز منافی‌ظاهر، مرجان گلچین، رضا رویگری، ناصر آقایی، شراره رخام و آتش تقی‌پور و از جامعه ورزشی محمدرضا طالقانی به تماشای این اجرا آمده بودند.

همچنین همسر زنده‌یاد اسدالله ملک نیز در سالن حضور داشت.

پس از آن گروه به اجرای بخش بعدی از این برنامه در غالب اجرای 8 قطعه پرداخت. در این بخش از اجرا که در مایه شور بود قطعات ماندگاری مثل "سیمین بری"، "درد عشق و انتظار" و "دل بیقرار" اجرا شد. در هر دو بخش از این اجرا قطعات بی کلام نیز تقدیم حضور مخاطبان شد. پس از اتمام آخرین قطعه، گروه به پیش روی مخاطبان آمد تا مقدم آن‌ها را گرامی بدارد. دسته گل‌های زیادی به اعضای گروه تقدیم شد که به احترام حاضرین در سالن، گروه در محل خود یک بار دیگر مستقر شد و قطعه "شانه" را بار دیگر به دوست داران مجموعه "گل‌ها" تقدیم کرد.

ارکستر چکاوک به سرپرستی رضا شایسته نوازنده ویلن با هدف زنده نگاه داشتن مجموعه "گل‌ها" اقدام به بازخوانی و تنظیم مجدد این قطعات کرد.

چکاوک با حدود 35 نوازنده سازهای قانون، تار، فلوت، کلارینت، تنبک، ویلن آلتو، ویلنسل، کنترباس، مایستر و ویلن، یکی از بزرگترین ارکسترهای خصوصی کشور است. علیرضا فریدون‌پور به عنوان خواننده در این اجرا با چکاوک همکاری کرد و علیرضا دریایی تنظیم قطعه‌ها را عهده‌دار بود.