به گزارش هنرآنلاین، در پیام تسلیت وزیر فرهنگ برای درگذشت مرحوم کریمخانی آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون

صدای ماندگار ذاکر خوش الحان اهلبیت عصمت و طهارت که دل‌های عاشقان امام رئوف، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را به مضجع مطهر او گره می‌زد، خاموش شد و‌ دوستدارانش را غرق در ماتم کرد.

استاد محمدعلی کریمخانی، نواگر نغمه‌های ولایی و عاشق و شیفته سالار شهیدان بود و هنر والا و صدای پرطنین خود را وقف حضرات معصومین نمود تا در روز واپسین دستگیر او باشند و در اعلی علیین پناهش دهند و چه سعادتی از این بالاتر که مردم چهره و صدای او را با امام رضا(ع) می‌شناختند و با قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده» اشک می‌ریختند و حاجت خویش را به امام مهربان عرضه می‌کردند.

در آستانه ایام زیارتی مخصوص امام هشتم شیعیان، ضمن عرض تسلیت فقدان این ذاکر پیشکسوت و دلسوخته به عموم‌ هموطنان، عاشقان حسینی و خانواده معزز استاد کریمخانی، از درگاه حضرت احدیت برای روح آن عزیز سفر کرده آمرزش و آرامش و برای بازماندگان محترم صبر و اجر خواستارم.»

در متن پیام اله‌یاری هم چنین آمده است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

با کمال تاسف و تاثر، آسمانی شدن چهره خوشنام و محب اهل بیت علیهم السلام، زنده‌یاد محمدعلی کریمخانی را به دوستداران فرهنگ و هنر کشور تسلیت می‌گویم.

مرحوم مغفور کریمخانی با نوای گرم و زیبای خود در قطعه «آمده‌ام ای شاه پناهم بده»، سال‌ها آرامش‌بخش دلدادگان و درماندگان کوی رضا و پناهِ دلتنگی محبان این امام رئوف بود و سبب شکستن بغض‌ آنان و جاری شدن اشک‌شان می‌شد.

حالا گرچه صاحب این نوا خود در پناه شاه خراسان میهمان ِروضه‌ی رضوان شده، اما نوای امام رضایی وی فناناپذیر است و به یقین صدای دل‌انگیزش همواره در یادها زنده خواهد ماند.

اینجانب ضمن تجلیل از یک عمر خدمات ماندگار آن مرحوم، از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان رحمت الهی و جایگاه برین در سرای باقی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی خواستارم.