به گزارش هنرآنلاین، «سرو خرامان» در ژانر موسیقی اصیل ایرانی و در دستگاه همایون، روی اشعاری از مولانا و فیض کاشانی ساخته و قطعات این آلبوم با همراهی اعضای ارکستر «دل و جان» به سرپرستی حمیدرضا عرب در استودیو پژواک ضبط شده است.

عرب، آهنگساز آلبوم «سرو خرامان» در مراسم رونمایی از این اثر، ضمن تقدیر از حضور و استقبال گرم هنردوستان و مدعوین از سیر مراحل تهیه و تولید آلبوم سخن به میان آورد و ابراز امیدواری کرد در پاسداشت موسیقی اصیل ایرانی کوشا و وفادار باشد.

همچنین در این مراسم محمدعلی کیانی‌نژاد نیز برای ایراد سخنرانی روی صحنه آمد و ضمن تقدیر از شاگرد خود (حمیدرضا عرب) از دشواری‌های تهیه و تنظیم آلبوم در فضایی امروزیِ موسیقی و هنر کشور گفت و تاکید کرد: موسیقی ایرانی برای حرکت رو به جلوی خود، به حمایت از آهنگسازان مستقل نیاز دارد.

اصغر و حمیدرضا اسماعیلی خوانندگان این آلبوم هستند. مراسم رونمایی از آلبوم «سرو خرامان» بخش ویژه‌ای هم برای اجرای گروه «دل و جان» داشت. علی عرب(نوازنده نی)، کوروش حجازی(نوازنده تنبک)، میلاد مرادی(نوازنده کمانچه)، صائب کاکاوند(نوازنده سه تار)، داوود فروزان(نوازنده سنتور) و اصغر و حمیدرضا اسماعیلی(خوانندگان) اعضای این گروه بودند که روی صحنه آمدند و قطعاتی را اجرا کردند. در این اجرا بهناز معرب به همراه گروه «دل و جان» به دکلمه اشعاری از مولانا پرداخت.

حمیدرضا عرب از نوازندگان جوان و مدرسان ساز نی است و از امیدهای موسیقی ایرانی به شمار می‌رود تا در آینده با تولید و انتشار آثاری دیگر، به اعتلای این موسیقی کمک کند. صدابرداری آلبوم «سرو خرامان» را یاسر فلاحپور انجام داده و انتشارات «آوای مهربانی» این اثر را منتشر کرده است. «سرو خرامان» روز 28 اردیبهشت در میان استقبال گرم هنردوستان در آمفی‌تئاتر باغ خسروشاهی در خیابان جماران رونمایی شد.