به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در آستانه آغاز سال 1401، آلبوم «نسیم نوروز» با موضوع بهار به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی وارد بازار شد.

«نسیم نوروز» که با استفاده از سازهای ایرانی دستگاهی و اقوام تهیه و تولید شده، شامل 9 قطعه است: گروه‌نوازی، ضربی سه‌گاه، بالابان و آواز با قصیده ملک‌الشعرای بهار، تصنیف «میر نوروزی» با شعر حافظ، ضربی دوم سه‌گاه، بالابان و آواز مخالف (دریای آبسکون....) با شعر ملک‌الشعرای بهار، تصنیف «مباش نومید» با شعر ملک‌‌الشعرای بهار، ضربی سوم سه‌گاه، بالابان و آواز (رود خروشان ...) با شعری از ملک‌الشعرای بهار، ضربی ماهور، ارکستر و آواز (نوروز بمانید) با شعری از پیرایه یغمایی، ضربی دوم ماهور، ارکستر و آواز (برخیز ...) با شعری از سعدی و تصنیف «عید آمد و عید آمد» با شعری از مولاناست.

نوازندگان ارکستر آلبوم «نسیم نوروز» عبارتند از عود: ارسالان کامکار، کمانچه: شروین مهاجر، ناظر ضبط و سنتور: پویا سرابی، سه تار و بم تار: آزاد میرزاپور، دو تار: مجتبی روزبه، تمبک: کامران منتظری، کوزه: همایون نصیری، سازهای کوبه‌ای بالابان ضربی و آواز: مجید یگانه‌راد، مرتضی یگانه‌راد و سوگند عباسی، دونلی، نی، بالابان، کرنا و لبک: صادق چراغی و بخش اجرایی موسیقی: شیما قربانی.

میکس و مستر قطعات ارکستری و تصنیف‌ها را اندیش باباقربان و میکس و مستر آواز و ضربی‌های بالابان را پویان رمضانی بر عهده داشته است. همکاران صدا امید انصاری، رامین وطن‌نیا، مجید یگانه‌راد و آلیتا خانی بوده‌اند و همچنین آیدین قشلاقی طراحی گرافیک و موشن را صادق محکی انجام داده است.