به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، بزرگداشت استاد مرتضی اعیان نوازنده و مدرّس تنبک، استاد آذرنوش صدرسالک نوازنده و مدرس هارپ و استاد فرج علیپور نوازنده کمانچه و چهره‌ سرشناس موسیقی لرستان در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر امسال برگزار می‌شود.

استاد مرتضی اعیان از سردمداران جریان اصیل تنبک نوازی در تاریخ موسیقی معاصر است. او متولد 1325 و از هنرمندان صاحب سبک و تاثیر گزار در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی است. نوازندگی استاد اعیان در اواخر دهه شصت همراه با اساتید موسیقی ایران در کنسرت های سه گانه «پیام نسیم»، «دل مجنون» و «سروچمان» و همچنین اجرا با گروه دستان به عنوان هسته‌ی اولیه‌ی گروه، درخشان‌ترین برگ‌های کارنامه هنری ایشان است. در سالهای اخیر تالیف کتاب تنبک از ایشان به تصحیح اشکالات آموزشی این ساز کمک شایانی کرده است.

استاد آذرنوش صدرسالک دارای مدرک درجه یک هنری، نوازنده و مدرس ساز هارپ، متولد 1334 و دانش آموخته هنرستان عالی موسیقی است. آذرنوش صدرسالک همسر مجید انتظامی با سابقه بیش از سی و پنج سال نوازندگی هارپ در ارکستر سمفونیک تهران است. او علاوه بر آموزش هارپ و آهنگسازی، مدیر هنرستان موسیقی دختران نیز بوده‌ است.

استاد فرج‌علیپور متولد 1337 هنرمند اهل خطه لرستان از چهره‌های بسیار محبوب در حوزه موسیقی نواحی است. او را امانتدار سبک بزرگان موسیقی لرستان مانند علیرضا حسین‌خانی و پیرولی کریمی می‌دانند. اجرای موسیقی اصیل و ریتیمیک لرستان در کنسرت‌های بی شمار داخلی و خارجی و انتشار ده‌ها آلبوم موسیقی نواحی مانند دالکه، شادیانه و تال تنها بخشی از کارنامه هنری ایشان است.

سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره خواهد بود.