به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار گفت: امیدوارم برگزاری چنین جلساتی سر آغاز خوبی برای تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اساتید موسیقی کشور شود. وزارت فرهنگ نگاه حمایتی به احیا و گسترش موسیقی اصیل و سنتی دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: موسیقی اصیل نواحی و اقوام ایرانی باید گسترش یافته و حفاظت شود، زیرا با توجه به پیوند این موسیقی با لایه های فرهنگ و تاریخ کشور، اهتمام به آن ضروری تر به نظر می رسد.

وی افزود: هیچ زبانی شیواتر و پویاتر از زبان هنر برای بیان احساسات وجود ندارد. در گوشه گوشه کشور ما شعر و ادب موج می زند و این امر در سروده ها و موسیقی نواحی تجلی می یابد.

رییس شورای هنر خاطر نشان کرد: نگاه ما نسبت به جایگاه موسیقی سنتی که در بحران است این است که هرچه سریع تر راه حلی برای رفع مشکلات آن پیدا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش آموزش هنر در دوران کودکی افزود: راه اندازی و احیای جایگاه معلم هنر در مدارس مهم است و به شخصه این موضوع را در دولت دنبال خواهم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وجود هنرستان در تمامی استان‌ها ضروری است و به همکارانم توصیه کرده ام در همه استان‌ ها حداقل یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه وجود داشته باشد. 

اسماعیلی ادامه داد: خانه موسیقی از اصناف هنری همکار ما هستند که با وجود بودجه کم اختصاصی، تلاش های ارزنده ای داشته اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  هنرمندان موسیقی می توانند در زمینه های آموزش، تولید، پژوهش و خلق کارهای فاخر اقدام کنند و این وزارتخانه از آن ها حمایت خواهد کرد و رشد و شکوفایی به ویژه در حوزه موسیقی اصیل ایرانی از ضروریات و وظیفه ما در این زمینه حمایت و پشتیبانی حداکثری است.