به گزارش هنرآنلاین، حمید قنبری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هفتمین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» با همنوازی سازهای تمبک و طبلا با هنرمندی درشن جوتسی آنند، نوازنده نام آشنای هندی تنظیم شده است. 

وی در ارتباط با این قطعه تصریح کرد: این همنوازی مشترک سال گذشته در فستیوال هند و ایران به دعوت یونسکو به اجرا درآمده بود. این فستیوال با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و با شعار سلامت ذهن و بدن در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰ برگزار شد و این بار همنوازی طبلا و تمبک به عنوان هفتمین قطعه از پروژه «همساز» منتشر می‌شود.  

قنبری در ارتباط با روز جهانی موسیقی اظهار داشت: این روز مصادف با ۳۱ خرداد ماه است و طی آن موسیقیدانان و نوازندگان سراسر دنیا با هدف ترویج صلح و آرامش به اجرای کنسرت‌های با کیفیت و در عین حال رایگان برای همه مردم می‌پردازند. 

وی به مشابهت معنایی سازهای شرق اشاره کرد و افزود: ساز طبلا مهمترین ساز کوبه‌ای شبه قاره هند شامل دو طبل کوچک و بزرگ با نام های دایان و بایان است که در هفتمین قطعه «همساز» با مهمترین ساز کوبه‌ای ایرانی، تمبک، همراه خواهد شد. 

در قالب پروژه «همساز»، تاکنون قطعاتی با همراهی سازهای تنبک، ناقاره، دف، بندیر، تاکینگ درام، پیپا (ساز باستانی کشور چین)، تمبوریم، پاندیرو و کویی کا (از سازهای کوبه‌ای برزیلی) و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی‌نیا، پدرام خاورزمینی، ژائو ژوچان و الکساندر جسوس منتشر شده است.