به گزارش هنرآنلاین علی مرعشی پیانیست و آهنگساز متولد 1357 و فارغ‌التحصیل کنسرواتوار تهران است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از 1377 آغاز کرد و تاکنون سه آلبوم رسمی «آبی‌ترین»، «رویای جادویی» و «رقص جادویی» برای پیانو و ارکستر منتشر کرده است. مرعشی در تهران و شهرستان‌ها نیز اجراها و رسیتال‌های مختلف روی صحنه برده که از جمله آنها می‌توان به اجرا در تخت جمشید با حمایت شرکت نوای کلاویه اشاره کرد.

مرعشی همچنین با گروه خواننده‌های مطرحی همچون فرزاد فرزین، محسن یگانه و خواننده‌های صاحب نام دیگر به عنوان پیانیست همکاری داشته است. علی مرعشی در زمینه خوانندگی پاپ - راک هم فعالیت‌های گسترده‌ای داشته و از جمله آثار مهم او می‌توان به کاور موسیقی مطرح «I Will Survive» اشاره کرد که به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا شده بود.

آلبوم رقص جادویی از علی مرعشی که به تازگی منتشر شده است شامل شش قطعه با نام‌های «رقص جادویی»، «رقص نوستالژی»،«جاده خاطره ها»، «چشم های آبی»، «یک روز زیبا» و «روندو» است. دو قطعه اول این مجموعه ریتمیک بوده و ترکیبی از موسیقی ایرانی پاپ و جز است. قطعه سوم با عنوان جاده خاطره ها برای پیانو تنظیم و به «آندرانیک مددیان» تقدیم شده است.

قطعه «چشم‌های آبی» در سبک جز و بلوز ساخته شده که مودلاسیون‌های  متنوع و فضای فانتزی دارد و قطعه یک روز زیبادر سبک جز و آرامش بخش است. قطعه روندو نیز یکی دیگر از آثار آلبوم رقص جادویی در سبک پاپ – کلاسیک است.