به گزارش هنرآنلاین، سیداحمد حسینی از استادان پیشکسوت تنبورنوازی، پنجشنبه 20 اسفند 1399 در سکوت و دور از هیاهو درگذشت. حسینی در 94 سالگی و براثر کهولت سن در بیمارستان مهر تهران دار فانی را وداع گفت.

علی‌اکبر شکارچی و علی‌اکبر مرادی که هر دو از استادان پیشکسوت موسیقی ایران هستند، با انتشار یادداشتی یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند.

در متن منتشر شده توسط استادان علی‌اکبر شکارچی و علی‌اکبر مرادی اینچنین آمده است:

«به نام خداوند خورشید و ماه / که دل را به نامش خرد داده راه

در آخرین روزهای سال پر خزان ۱۳۹۹ درختی کهن و پر برگ و بار از چمن و گلستان موسیقی ایران، تنبور و یارسان رخت بربست، استاد سید احمد یادگاری بگتری از استادان به‌نام تنبور و اخلاق، پس از نزدیک به یک قرن زندگی پر مهر و پر برکت با کوله باری از کردار نیک به دیدار یار ازلی شتافت.

جامعه موسیقی ایران و به ویژه جامعه تنبور و پیروان آئین یارسان کوچ معنوی این استاد بزرگ و فرهیخته تنبور را به خانواده و مریدان و شاگردان بی‌شمارش تسلیت می‌گوید. سید احمد حسینی شاید آخرین بازمانده از نسل خنیا گرانی بود که تنبور و فرهنگ و موسیقی آن را با قداست و احترامی خاص حفظ کرده بود و به مشتاقانش منتقل می‌کرد. یادش برای همیشه جاوید.

همه مرگ راییم پیرو جوان / به گیتی نماند کسی جاودان

بدرود ای خوش نواز چیره دست

بدرو ای گنجینه نغمه و نوا

بدرود ای استاد صبور و مهربان

بدرود

بدرود

علی اکبر مرادی – علی اکبر شکارچی

جهان کشتزاری است با رنگ و بوی / درو مرگ و عمر آب و ما کِشت اوی

شکاریم یکسر همه پیش مرگ / سرزیرتاج و سرِ زیر ترگ»

ســیداحمد حسینی، فرزند سیدمراد، 11 خرداد 1306 در قریه «بکتر ســفلی» متولد شــد. او پنجشنبه 20 اسفند 1399 در تهران - اسلامشهر - امازاده عقیل به خاک سپرده شد.