به گزارش هنرآنلاین، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت اطلاعات در سالروز دستگیری عبدالمالک ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) موزیک‌ویدئوی «پرواز صفر» را به تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری کساء منتشر کرد.

در این نماهنگ که به سفارش روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات پیش روی مخاطبان قرار گرفته، محسن طهرانی کارگردان، محمدحسین ملکیان ترانه‌سرا، علی منتظری آهنگساز، امیر جمالفرد تنظیم‌کننده و مهدی یغمایی خواننده گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

محسن طهرانی، مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری کساء و کارگردان این نماهنگ درباره جزییات پروژه توضیح داد: سه‌شنبه پنجم اسفند مصادف با سالروز دستگیری عبدالمالک ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) است. عملیاتی که تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دنیا را متحیر ساخت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر به جهانیان نشان داد. بنابراین تصمیم گرفتیم با پشتیبانی روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به منظور پاسداشت زحمات سربازان امنیت کشور نماهنگ «پرواز صفر» را با صدای مهدی یغمایی تولید کنیم.

وی افزود: فرآیند تولید این نماهنگ از نیمه دوم سال 1398 آغاز و پس از انجام مراحل پیش تولید، کار تصویربرداری آن در اوایل زمستان سال گذشته آغاز شد. طبیعتا به دلیل حساسیت ها و پروداکشن پرحجمی که در این پروژه به لحاظ نظامی وجود داشت ما تمام تلاشمان را به کار گماردیم که کار به بهترین شکل ممکن تولید و تصویربرداری شود. دراین زمینه هم جا دارد از عزیزانمان در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی قدردانی کنم که همراه با دیگر مجموعه ها از جمله نیروی انتظامی همکاری بسیار شایسته ای با ما داشتند.

این کارگردان گفت: ژانر موزیک ویدئو از نگاه ما دربرگیرنده شرایط ویژه ای است که سعی می کنیم با یک نگاه کاملا سینمایی به ماجرا بپردازیم. یعنی آنچه پیش روی مخاطبان قرارمی گیرد قطعا ترکیب صرف موسیقی با تصویر نیست که بخواهیم با جلوه های نوری و بصری سر و ته ماجرا را هم بیاوریم. قطعا آنچه برای تولید و ارائه اثر مدنظر ماست آماده سازی و تولید بخش های مختلف فنی در قالبی معتبر و سیستماتیک است که امیدوارم نقطه آغازی برای پیشبرد دستاوردهای سینمایی درعرصه ساخت موزیک ویدئو باشد. از سوی دیگر نگاه موسسه ما به هیچ عنوان برای آثار سفارشی انتفاعی نبوده و همواره کیفیت و رضایت مخاطب قبل از هرچیزی به عنوان مهم ترین اولویت ما معرفی شده است. در این زمینه هم بسیار مفتخریم که مخاطبان نیز از خروجی پروژه های ما در اکثر مواقع رضایت داشته و توانسته اند با کارها ارتباط خوبی برقرار کنند.  

مدیر موسسه فرهنگی هنری کساء تصریح کرد: بنده و همکارانم در موسسه کساء نهایت تلاش خود را انجام داده ایم تا برای تولید آثار متعهد وقت بگذاریم. در این راستا همکاری با متخصص ترین افراد و هنرمندان در ساخت نماهنگی چون «پرواز صفر» که موضوع اصلی آن حفظ امنیت کشور به عنوان یکی از اهداف مقدس ایران اسلامی است مهم ترین ماموریتمان برای تحویل یک بسته هنری و پرورش سواد موسیقایی مردم عزیزمان بود. اثری که فارغ از هرگونه شعارهای کلیشه ای، دربرگیرنده مولفه های هنری و هنرمندانه برای بیان یک دغدغه مهم است. به هر حال امیدوارم در نهایت این اثر که به سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیم شده، مورد قبول حضرت مهدی (عج)، ملت شریف ایران و برقرار کنندگان امنیت نظام جمهوری اسلامی واقع شود و در راستای حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور عزیزمان خستگی را از تن آنها بابت عمری مجاهدت خارج کند.