سرویس موسیقی هنرآنلاین: چهارشنبه ۲۹ بهمن، دومین  اجرای دومین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به بخش بین‌الملل به تریوی جَز فولبرشت متشکل از تیمو فولبرشت، تئو بلکمان و بن موندا از آلمان اختصاص داشت.

در بخش ابتدایی این کنسرت قطعه «فجر» که توسط گروه آلمانی برای جشنواره موسیقی فجر ساخته شده است، اجرا شد. در ادامه قطعه‌های «گرداب»، «دوستان» و «فضا» اجرا شدند و آهنگ‌های «بادکنک‌ها»، «رانندگی در ساوت‌وود» و «مرثیه» سایر آهنگ‌هایی بودند که این گروه متشکل از تیمو فولبرشت، تئو بلکمان و بن موندا در قالب یک تریوی جز نواختند.

اجرای تریوی جز فولبرشت به خاطر محدودیت‌های کرونایی برای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در آلمان ضبط شد.

 تیمو فولبرشت ساکسیوفونیست و آهنگساز آلمانی، نوازنده‌ای است که موسیقی جز را با عناصر موسیقی جدید، پست راک، الکترونیک و ترانه‌سرایی ساز ترکیب می‌کند. تئو بلکمان نیز که سابقه نامزدی در جایزه گرمی را دارد، بداهه‌نوازی زبردست است.

در این کنسرت، بن موندا نیز تیمو فولبرشت و تئو بلکمان را همراهی می‌کرد.

بن موندا یکی از برجسته‌ترین گیتاریست‌ها در بداهه‌نوازی است.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۸ بهمن الی ۴ اسفند در حال برگزاری است.

اجراهای جشنواره طبق تصمیم ستاد برگزاری جشنواره و با توجه به شرایط بیماری کرونا و محدودیت‌های حضور مخاطبان در سالن‌های اجرای موسیقی و به جهت همراهی با مصوبات ستاد ملی کرونا به‌صورت مجازی پخش می‌شود.

هفت سایت شامل جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران، تیوال، بیپ تونز، تماشاخونه، گپ فیلم و نواک اجراهای جشنواره را پخش می‌کنند.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر مجموعاً میزبان ۴۲ اجرا و بالغ بر ۱۸۹۰ دقیقه ضبط در تالار رودکی‌ با حضور ۴۶۴ هنرمند داخلی و ۱۱ هنرمند بین‌المللی است.