به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی برای این دوره جشنواره نوشته است:

«سى‌ و ششمین جشنواره‌ موسیقى فجر در حالى برگزار مى‌شود که شیوع بیمارى همه‌گیر کووید-١٩ باعث تغییراتی در روند جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگى و هنرى ازجمله برگزارى اجراهای صحنه‌ای موسیقی در سرتاسر جهان شد و به جهت اقتصادی هنرمندان سال سختی را پشت سر گذاشته‌اند. اجراهای جشنواره‌ سى ‌و ششم نیز با توجه به شرایط موجود، با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتى و احترام به حقوق جامعه، به‌صورت مجازى برگزار می‌شود. با وجود محدودیت‌های بهداشتی، در این جشنواره شاهد حضور حداکثرى اهالى موسیقى در بخش‌های مختلف و خاصه بخش رقابتی در قالب جایزه‌ باربد هستیم. در این بخش، آلبوم‌های دو سال اخیر هنرمندان در معرض ارزیابی هیئت انتخاب قرار گرفت. این حضور، به‌خصوص با بهره‌گیرى از فناوری‌هاى دیجیتال و بستر فضاى مجازى و شبکه‌هاى اجتماعى، باعث نشر گسترده‌تر موسیقى ایرانى براى مخاطبان بیشتر مى‌شود.»

اله‌یاری در ادامه پیام خود با اشاره به بخش‌های جشنواره نوشته است: «بخش‌هاى متنوع دیگری نیز جشنواره سى ‌و ششم را کامل کرده‌اند. جایزه‌ موسیقى و رسانه، به دلیل اهمیت رسانه در معرفى این حوزه‌ هنرى از دیگر گام‌هاى قابل‌توجه و مهم براى معرفى موسیقى کشور است. جایزه‌ ترانه نیز با هدف غنابخشی به محتوای ترانه‌ها و تشویق ترانه‌سرایان برای دومین سال پیاپی به جشنواره افزوده شد. بخش مهم دیگری که در راستاى توسعه‌ی دیپلماسى فرهنگى کشور هر ساله مدِ نظر برگزارکنندگان جشنواره بوده، بخش موسیقی ملل است. حضور شش گروه بین‌المللى در قالب ۱۳ هنرمند از کشورهای مختلف مى‌تواند زمینه‌ افزایش همکارى و توسعه تعاملات بین‌المللى فرهنگى و معرفى در عرصه موسیقى را فراهم آورد. با توجه به اهمیت پژوهش در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیرى‌هاى کلان، بخش پژوهش نیز از دیگر قسمت‌هاى حائز اهمیت جشنواره‌ی امسال است.

 ضمن ابراز خرسندى از برگزارى جشنواره‌ سى ‌و ششم، از شورای محترم سیاست‌گذاری، دبیر ارجمند جشنواره، هیئت‌های محترم انتخاب و داوران در بخش‌های مختلف و دست‌اندرکاران اجرایی جشنواره که تمام تلاش خود را به کار بردند تا زیرساخت‌هاى فناورى براى اجراى هرچه بهتر این رویداد فرهنگى فراهم شود، قدردانى مى‌کنم.»