به گزارش هنرآنلاین، حمید قنبری پژوهشگر موسیقی و طراح پروژه همساز ضمن اعلام این خبر، در ارتباط با جزئیات دومین قطعه موسیقایی "همساز" تصریح کرد: این قطعه به همنوازی تنبک و ناقارا اختصاص دارد و نوازندگی ساز ناقارا توسط وحید اسداللهی، نوازنده ناقارا و دایره آذری انجام شده است. 

وی به لحن منحصر به فرد سازهای کوبه ای مناطق مختلف ایران به ویژه آذربایجان تأکید کرد و افزود: این قطعه علاوه بر ارائه رنگ و لحن و فضای موسیقایی خاص به واسطه همنوازی تنبک و ناقارا، به تنوع صوتی و تفاوت تکنیک های نوازندگی سازها در مناطق مختلف ایران اشاره دارد. 

قنبری ضمن یادآوری موضوع تنظیم، ضبط و تدوین فیلم بیش از 10 اجرای موسیقایی مرتبط با همنوازی در قالب پروژه "همساز"، در ارتباط با دلیل طرح این ایده اظهار داشت: ایده "همساز" از یک حسرت همیشگی برای دیدن صمیمت بین اعضای جامعه و گفتگوی دوستانه برای حل اختلاف نظرها و پذیرش سلیقه های مختلف برآمده است. 

وی افزود: بیان سحرانگیز هنر همواره جذاب بوده است و این تصور را برای مخاطبان ایجاد می کند که وارد جهانی شده اند که قواعد آن با جامعه بیرونی تفاوت های ریشه ای دارد. بنابر این رویکرد، خیلی غم انگیز خواهد بود که تا زمانی که مفهوم متعالی رفاقت وجود دارد در جامعۀ هنری شاهد رقابت های سخیف باشیم. 

این کارشناس و پژوهشگر موسیقی همدلی، همراهی و هم اندیشی را بنیان همنوازی های پروژه "همساز" اعلام کرد و افزود: محصول این همنوازی ها که با تکیه بر هنر بداهه نوازی اجرا خواهند شد، در قالب کلیپ های کوتاه تصویری در فضای مجازی منتشر می شود. نخستین فیلم از پروژه "همساز" به همنوازی تنبک با پژمان حدادی اختصاص داشت.

دومین قطعه موسیقایی "همساز" به همنوازی ساز تنبک توسط حمید قنبری و ساز ناقارا توسط وحید اسداللهی اختصاص دارد. اسداللهی از جمله نوازندگان سازهای ناقارا، دایره و گارمون در موسیقی آذربایجان است و 

حمید قنبری به عنوان طراح ایده "همساز" ضمن پژوهشگری، نوازندگی و تدریس موسیقی، تألیف کتاب ضرب آوا و ویرایش کتاب امیرناصر افتتاح، سرپرستی گروه کوبه ای "کلون زمان" و همراهی و همنوازی با اساتیدی چون محمدرضا شجریان و حسین علیزاده را در کارنامه خود دارد.