به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد در راستای اهداف و مأموریت‌های خود و در راستای کشف و پرورش استعدادهای درخشان هنری و تربیت نسل آینده ارکسترهای ایران اقدام به برگزاری سومین دوره مستر کلاس‌های رهبری ارکستر با مشارکت استاد نصیر حیدریان استاد دانشگاه گراتس وین در مرکز آموزش این مجموعه کرده است.

این دوره از مستر کلاس‌ها در ادامه دو مستر کلاس پیشین مرکز آموزش هنری و در دو سطح مبتدی و پیشرفته از ۱۳ بهمن شروع و تا نیمه اسفندماه در یکی از سالن‌های بنیاد رودکی ادامه خواهد یافت.

مستر کلاس رهبری ارکستر پیشرفته با همراهی ارکستر زهی ۱۵ نفری و به‌صورت گروهی برگزار می‌شود و در پایان دوره‌ها نیز یک کنسرت با مشارکت ارکستر زهی و برگزیدگان مستر کلاس‌ها در تالار رودکی برگزار خواهد شد. 

مستر کلاس دوم تحت عنوان تکنیک و اصول رهبری ارکستر، برای متقاضیانی که تاکنون در این مستر کلاس‌ها شرکت نکرده‌اند،  برنامه‌ریزی شده است.

به اعضای شرکت‌کننده در این دوره از مستر کلاس‌ها، گواهی شرکت در دوره اعطا می‌شود و نیز امکان ادامه کلاس‌ها به‌صورت مستمر و مجازی پس از اتمام این دوره نیز وجود خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به وب‌سایت بنیاد رودکی به نشانه Bonyadroudaki.ir  و یا به صفحه اینستاگرام بنیاد رودکی و یا مرکز آموزش هنری مراجعه و یا با مرکز آموزش با شماره‌های ۶۶۷۴۳۳۵۸، ۶۶۷۴۳۳۵۹ و ۶۶۷۴۳۳۶۱ مراجعه کنند.