سرویس موسیقی هنرآنلاین: حدود سه ماه از عصر دلگیری که بیمارستان جم اطلاعیه فوت محمدرضا شجریان چهره سرشناس موسیقی در کشورمان را منتشر کرد می‌گذرد و هنوز برای هواداران و دوستداران موسیقی این اتفاق هضم نشده است.

همایون شجریان فرزند استاد شجریان روز دوشنبه در اینستاگرام از طراحی سنگ مزار او خبر داد و نوشت:

"با درود به شما مهربانان گرامی.

طراحی سنگ مزار پدر پس از بجا آوردن مراسم هفتم توسط استاد ( بیژن جناب ) آغاز و چندین طرح آماده گردید. سپس با عزیزان بزرگوار ( استاد سایه و استاد شفیعی کدکنی ) مشورت انجام گرفت. هر دو بزرگوار با اینجانب هم‌عقیده بودند تا تنها به اسم پدر و عبارت خاک پای مردم ایران با دست خط خودشان که دنیایی سخن است بسنده شود چرا که نیاز به هیچ شعر و توصیفی برای پدر نیست نامشان گویای کامل و شفاف همه‌چیز است.  بنابراین از ( استاد امیرخانی )بزرگوار خواهش نمودم تا نام پدر و تاریخ‌های وفات و تولد ایشان را خوش‌نویسی بفرمایند. ایشان قبول زحمت فرموده و این درخواست را به انجام رساندند.

 طرح به مرحله نهایی رسید. سپس جناب بهبودی و مجموعه ایشان که سالیان درازی ست در داخل و خارج از کشور در زمینه سنگ فعالیت دارند، پیشنهاد ساخت سنگ مزار پدر را با خانواده مطرح فرموده و به مردم ایران هدیه کردند. ایشان و همکارانشان وقت و انرژی زیادی صرف دقت در انجام این مسئولیت نمودند تا همه‌چیز آن‌طور شود که در طرح استاد جناب آمده است. تمام این مراحل بعلاوه توافقاتی که باید با نگاه مثبت‌تر نهایی می‌شد به زمان و صبوری نیاز داشت، و شکر ایزد که انجام پذیرفت. با وجود نگرانی‌هایی که مجموعه بهبودی از وجود سرما برای نصب سنگ داشتند و دارند به امید خدا در یکی دو روز پیش رو این کار به انجام خواهد رسید. تصاویر مراحل ساخت تا نصب را در اختیار دوستان در فضای مجازی قرار خواهیم داد تا عزیزانی که علاقه‌مند هستند به یادگار داشته باشند. سلامت و برقرار باشید."