به گزارش هنرآنلاین، تک‌آهنگ "کجای جهانی" به آهنگسازی بهنام ابوالقاسم و خوانندگی پوریا اخواص با ترانه‌ای از علیرضا کلیائی منتشر شد. "کجای جهانی" دومین قطعه از آلبوم "همیشه، لحظه باران..." است.

این آلبوم اثر مشترک ابوالقاسم، اخواص و علیرضا کلیایی است که اوایل دی‌ماه منتشر می‌شود. سال گذشته تک‌آهنگ "صدای باران باش" از این پروژه منتشر شد که با استقبال علاقه‌مندان مواجه شد.

بنا بود که "همیشه، لحظه باران..." اواخر سال گذشته هم‌زمان با آغاز تور اجراهای زنده قطعات این آلبوم منتشر شود که شیوع بیماری کووید-19 این پروژه را هم مثل بسیاری از فعالیت‌های موسیقایی دیگر به تعویق انداخت.

 آلبوم "همیشه، لحظه باران..." اولین اثر مستقل بهنام ابوالقاسم پیانیست در مسند آهنگساز است و با حضور جمعی از شاخص‌ترین نوازندگان و هنرمندان ایرانی به مرحله انتشار رسیده است.

پوریا اخواص خواننده‌ باتجربه موسیقی کلاسیک ایرانی را علاقه‌مندان موسیقی به‌واسطه همکاری طولانی‌مدت با گروه هم‌آوایان به سرپرستی حسین علیزاده، موسیقیدان برجسته معاصر می‌شناسند. او سابقه همکاری با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی به رهبری بردیا کیارس و فریدون شهبازیان، گروه خورشید به سرپرستی مجید درخشانی، ارکستر مجلسی رسا به رهبری بهنام ابوالقاسم (با اجرای آثاری از فردین خلعتبری) را در کارنامه دارد.

بهنام ابوالقاسم کارشناس ارشد موسیقی از دانشگاه هنر تهران در مسند تک‌نواز پیانو با ارکسترها و هنرمندان بسیاری همکاری داشته است. از جمله آن‌ها می‌توان به ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی، ارکستر مجلسی رسا، آنسامبل ذاستا، همایون شجریان و علیرضا قربانی اشاره کرد.

علیرضا کلیایی فارغ‌التحصیل رشته ادبیات از دانشگاه "اینالکو-سوربن" است. از او تاکنون آثاری در آلبوم‌های "افسانه چشم‌هایت"، "دخت پری‌وار"، "فروغ"، "در شعله با تو رقصان" و "دیوار و چین" ارائه شده است. "همیشه، لحظه باران..." اولین آلبومی است که علیرضا کلیایی تمام ترانه‌هایش را سروده است.

 "کجای جهانی" دومین قطعه از پروژه "همیشه، لحظه باران..." است که توسط رضا فرهادی در استودیو کرگدن صدابرداری، میکس و مسترینگ شده است. طراح گرافیک این اثر علی بوستان است و محیا فرمانی کارهای مربوط به "موشن‌گرافی" را انجام داده، فرانک پاکزاد عکاس این پروژه است و شقایق شهابی مدیرت پروژه را بر عهده دارد.

این آلبوم با سرمایه‌گذاری علیرضا غلامی و حمایت مالی مجموعه سون‌بیسترو تولید شده است.