به گزارش هنرآنلاین، قطعه "ققنوس" ساخته پویا سرایی آهنگساز و نوازنده به مناسبت یادبود چهلمین روز درگذشت محمدرضا شجریان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

این قطعه در دو قالب صوتی و تصویری منتشر شد و در آن علیرضا کلیایی شاعر، پویا سرایی آهنگساز و سالار عقیلی به‌عنوان خواننده حضور دارند.

پویا سرایی درباره این تک‌آهنگ توضیح داد: این اثر به پیشنهاد من به سالار عقیلی باانگیزه تولید اثری به مناسبت چهلمین روز درگذشت استاد شجریان و ادای دین به این هنرمند ارزشمند موسیقی ایرانی کلید خورد که خوشبختانه با استقبال خوب سالار عقیلی نیز مواجه شد. در این راه علیرضا کُلیایی نازنین هم با بهترینِ اشعار خود همراه ما شد. به‌هرحال تصور می‌کنم. سالار عقیلی علی‌رغم تألمات روحی ناشی از فوت پدر بزرگوارش، بهترینِ خود را برای هدیه به مردم ایران نثار کرد که قدردانش هستم.

وی درباره دیگر عوامل اجرایی تک آهنگ "ققنوس" توضیح داد: در این اثر علی جعفری پویان و امین عطایی به‌عنوان نوازنده حضور دارند. ضبط کار هم در استودیو"هنر" توسط پیام سوری و میکس و مسترینگ آن توسط امید اصغری در استودیو پاپ انجام شده است. ضمن اینکه ناصر نصیری گرافیست این اثر و نیز محمد عقیلی کارگردان و مدیر فیلمبرداری نسخه تصویریِ قطعه "ققنوس" بوده‌اند.