به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نشر موسیقی پتریکور، آلبوم "سیلک، نمای شرقی"؛ مجموعه آهنگسازی‌های علی رادمان از سوی نشر پتریکور منتشر شد.

این آلبوم شامل آثار موسیقی ارکسترال، مجلسی و الکترونیک رادمان است که با همکاری ارکستر معاصر پارس و هنرمندانی چون نادر مشایخی، پانیذ فریوسفی، ستاره بهشتی و یاسمن شاه‌حسینی اجرا و ضبط شده است.

نام آلبوم از واژه "سیَلْک" که نام نخستین تمدن ایرانِ مرکزی، در کاشان بوده، گرفته شده است. سیَلک قدمتی در حدود بیش از هفت هزار و پانصد سال دارد. این تپه در اصل ویرانه‌های زیگورات باستانی ایران است.

در ادامه نوشته علی رادمان درباره این آلبوم را می‌خوانید: "تصنیف و گردآوریِ آثارِ این آلبوم، در طول سال‌های اخیر، برای من یک سفر متنوعِ شنیداری بود که ضمن برخورد با تجربه‌های متفاوت اجرایی، به رویکردهای صوتیِ مختلفی انجامید. در این مجموعه، مکاشفه‌های شخصی در چندصدایی و فرم، در کنار چشم‌اندازهای میانﹾ فرهنگی، شالوده‌ی اصلی قطعات را تشکیل می‌دهد. از طرفی، در برخی از قطعات، استفاده از عنصر بداهه در کنار تمرکزهای صوتیِ گسترش‌یافته، مؤلفه‌های اصلی به‌حساب می‌آیند. پُرواضح است که استفاده از عناصری متفاوت، در موسیقی ملی ایران، بر ایجاد این مؤلفه‌ها تأثیر گذاشته است. این آلبوم دارای پنج اثر، شامل یک اثر ارکسترال، یک اثر الکترونیک و سه قطعه الکترو آکوستیک است."

علی رادمان زاده سال 1352 در تهران، تاکنون با فستیوال‌های آهنگسازی مختلفی ازجمله "جوان" در کیف، "ترایکت" در هانوفر، "بُزار" در بروکسل، و فستیوال موسیقی "نیویورک" همکاری داشته و بسیاری از آثار او در اروپا، آمریکا و آسیا اجرا شده است.  این آهنگساز، تا امروز چند کتاب و آلبوم در ایران و بلژیک را روانه بازار کرده است.

آلبوم "سیلک، نمای شرقی"  هم‌زمان در داخل و خارج از ایران منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند در فروشگاه‌های داخلی و خارجی تهیه محصولات موسیقایی در پلتفرم‌های معتبر در فضای مجازی این اثر را به صورت آنلاین تهیه کنند.