به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرف هفته گذشته مجوز 59 آلبوم و تک‌آهنگ را صادر کرد.

این آثار شامل پنج آلبوم موسیقی در ژانرهای سنتی (یک آلبوم) و پاپ (چهار آلبوم) و 54 تک‌آهنگ در ژانرهای سنتی (دو قطعه)، پاپ (43 قطعه) و تلفیقی (9 قطعه) هستند.

آلبوم‌های "رودین" به آهنگسازی و خوانندگی میلاد رضا، "ستاره دنباله‌دار" به آهنگسازی و خوانندگی میثم گودرزی، "نگاه" به آهنگسازی مجید رضازاده و خوانندگی امین عراقی، "سرمازده" به آهنگسازی و خوانندگی میرحسین حسینی و آلبوم موسیقی سنتی "زخمه" به آهنگسازی و خوانندگی مسعود میرزاحمد مجوز انتشار دریافت کرده‌اند.

از میان تک قطعه‌هایی که مجوز انتشار آن‎ها صادرشده می‌توان به قطعه "عشق" به خوانندگی حسام‌الدین سراج و آهنگسازی فرید الهامی، قطعه "نگار بی‌وفا" به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی مسعود تدینی، قطعه "نوروز ما" (به پاسداشت طبیعت و نوروز) به خوانندگی محمد رشوند و آهنگسازی رامین عبداللهی، قطعه عاشورایی "دیدار" به خوانندگی امیر شیشه گران و آهنگسازی فرید نادری، قطعه "جمعه بی شنبه" به خوانندگی فریدون آسرایی و آهنگسازی پیام شفاهی و "فصل پریشان شدنم" به خوانندگی و آهنگسازی علی زند وکیلی اشاره کرد.

در شش ماهه نخست سال جاری، سالار عقیلی برای چهار قطعه دیگر به نام‎های "می‌ترسم"، "مادر" (به مناسبت روز مادر)، "باران بهاری" و "دلبسته شدم" از دفتر موسیقی مجوز دریافت کرد.

این در حالی است که به نظر می‌رسد میزان درخواست مجوز برای آثار پاپ و تلفیقی بیشتر شده و آثار ارائه‌شده در حوزه سنتی افزایش نداشته است.

گزارش صدور مجوز دفتر موسیقی هر هفته در قالب خبر منتشر می‌شود.

برای این آثار صرفاً مجوز انتشار صادرشده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر خواهد بود.