به گزارش هنرآنلاین، کتاب "عالیم قاسیم‌اف در شصت سال" درباره خواننده و موسیقیدان سرشناس آذربایجانی با نگارش سعید خاورنژاد آهنگساز و نگارنده پس از چهار سال تلاش منتشر شد.

خاورنژاد درباره این پروژه توضیح داده است:

"این کتاب با مدیریت انستیتوی تخصصی هنرهای معاصر خاورمیانه و اروپا (SAFPEM) در فرانسه-کانادا و به‌وسیله انتشارات فرانسوی-انگلیسی Storia Editions در 510 صفحه منتشر شده و از امروز بر روی پلتفرم‌های فرانسه، آمریکا، کانادا، ژاپن، ایتالیا و آلمان این کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 کلیه مراحل طراحی و تهیه محتویات کتاب با نظارت مستقیم خود استاد و همسر بزرگوار او اسلانووا در بیش از 108 کشور تحت پوشش فعالیت‌های این استاد موسیقی انجام یافته است. بسیار مفتخرم که در مقام نگارنده و مدیر پروژه حاضر سرانجام پاسخ محبت و اعتماد چهارساله دوستان همراهم و خانواده محترم استاد قاسیم اف را به‌خوبی به‌جا آوردم.

در پایان وظیفه خودم دانسته تا از دوستان همراه پروژه: شعیب شهابی، جلیل دیده‌ور، مهری قنبری، میرواری قلیوا، سعادت محبت اوا، خسرو سرتیپی، مهین کوچکی، بهمن قنبری، ایزه بریسن و پاسکال بنبریک، ژان-فیلیپ بک و گوئندلین لومقه تشکر ویژه داشته باشم. بی‌شک بدون کمک این دوستان، جمع‌آوری چنین مجموعه‌ای امکان‌پذیر نبوده است."