به گزارش هنرآنلاین به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سوگواره آواها و نواها با عنوان "نی ناله" از جمله برنامه‌های "جلوه سوگ" سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، در قالب موسیقی مذهبی اقوام به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ و فرهنگ‌سرای فردوس از ۳ تا ۱۳ شهریورماه در هفت فرهنگ‌سرای پایتخت برگزار می‌شود.

گروه‌ "آفتاب طلایی" از استان لرستان، گروه "ثامن الحجج" از استان مرکزی، گروه "سوگ بیجار" از استان کردستان، گروه "حجاز" از استان اصفهان، گروه "عاشورایی دیلمان" از استان گیلان، گروه "سوگ" از استان بوشهر و گروه "نی نوا" از استان خوزستان در این سوگواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

فرهنگسراهای خاوران، بهمن، اشراق، رازی، امید، شهید سردار سلیمانی و معرفت، مراکزی هستند که سوگواره آواها و نواهای "نی ناله" در آن‌ها برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت حضوری در این ویژه‌برنامه می‌توانند با تلفن گویای ۱۸۳۷ و نیز شماره 44058900 (دبیرخانه سوگواره) تماس بگیرند و برای مشاهده بخشی از اجراها به صفحه اینستاگرام فرهنگ‌سرای فردوس به نشانی ferdos.farhangsaraa  مراجعه کنند.