به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی ، مجموعه دوازده نفر در هر دو رده سنی زیر بیست و پنج سال و زیر سی و پنج سال به عنوان برگزیدگان مرحله اول رویداد "آهنگسازان جوان" معرفی شدند. در ادامه، نام آهنگسازان برگزیده به تفکیک رده سنی آنان را می‌بینید:

گروه (الف) آهنگسازان زیر بیست و پنج سال

برگزیدگان:

1.  آرشان نجفی (1380)

2.  فرزان سلسبیلی (1377)

3.  علی اعراب (1382)

4.  علی صادقی (1376)

5.  مهبد شیروانی (1376)

6.  مهدیه داستان‌پور (1378)

شرکت‌کنندگان تقدیر شده:

1.  بهراد بنائی (1377)

2.  علی دیانت (1377)

3.  سونیا گرجی (1383)

گروه (ب) آهنگسازان بیست و پنج تا سی و پنج سال

برگزیدگان:

1.  پیمان صالحیان (1364)

2.  ندا ندیم (1372)

3.  آتا قویدل (1366)

4.  کامیار بهبهانی (1365)

5.  هادی عسگری سوادجانی (1366)

6.  مسعود خرداد (1364)

شرکت‌کنندگان تقدیر‌ شده:

1.  سهراب شهیدی (1371)

2.  امید محرابی (1368)

3.  بهاره عباسیان (1372)

بعد از انتشار فراخوان "آهنگسازان جوان"، مجموعاً 86 اثر به نشر پتریکور ارسال شد و از میان آن‌ها، 78 اثر واجد شرایط داوری تشخیص داده شدند. در ادامه، دوازده آهنگساز برگزیده‌ مرحله‌ اول با اعضای کارگروه انتخاب آثار و آهنگسازان مهمان، جلسات آموزشی انفرادی و گروهی خواهند داشت. برگزیدگان باید تا اول آبان ماه نسخه‌ نهایی اثر خود را برای داوری مرحله‌ دوم به ایمیل نشر موسیقی پتریکور ارسال کنند. آثار شرکت‌کنندگان غیرمنتخب در جلساتی با حضور داوران بررسی خواهد شد. همه‌ شرکت‌کنند‌گان در سیمنار‌ها و جلسات گروهی آموزشی حضور خواهند داشت.

گروه برگزاری این رویداد را امین شریفی به‌عنوان مدیر هنری، کلاریز کشاورز به‌عنوان نوازنده و مشاور هنری و نشر موسیقی پتریکور به‌عنوان تهیه‌کننده تشکیل می‌دهند. رضا والی، ارشیا صمصامی‌نیا، امین شریفی و کلاریز کشاورز هم اعضای کارگروه انتخاب آثار بودند.

امین شریفی مدیر هنری این رویداد درباره استقبال آهنگسازان جوان ایرانی از پروژه "آهنگسازان جوان"، گفت: پانزدهم مردادماه، مهلت ارسال آثار برای فراخوان بود. با وجود محدودیت‌هایی که برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته بودیم مثل سکونت در ایران، یا محدودیت سنی، این فراخوان با استقبال بی‌نظیری روبرو شد. از مجموع 86 اثری که برای شرکت در فراخوان ارسال شده بود، درنهایت 78 اثر واجد شرایط داوری تشخیص داده شدند.

او افزود: به‌جرئت می‌گویم که این اولین رویداد آهنگسازی با این حجم گستره از شرکت‌کننده است که تا به حال در ایران برگزار می‌شود. هر کدام از داوران قطعاتی را که دریافت کرده‌اند، رتبه‌بندی کردند. درنهایت، رتبه‌بندی‌های داوران با هم جمع شد و قطعاتی که بالاترین نمره را کسب کردند، به‌عنوان آثار برتر به مراحل بعد راه پیدا کردند. قطعاتی که هم که نمره‌ای با فاصله‌ نزدیک به منتخبین داشتند به‌عنوان شرکت‌کنندگان تقدیرشده معرفی شدند. تعداد و کیفیت آثار بسیار فراتر از انتظار ما بود. در مواردی انتخاب و مقایسه آثار بسیار سخت بود. به همین دلیل ما بخش شرکت‌کنندگان تقدیرشده را اضافه کردیم.

او در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های تازه نشر پتریکور با توجه به استقبال زیاد متقاضیان حضور در این رویداد توضیح داد: ما جلسات آموزشی جدیدی را برای آهنگسازان غیرمنتخب، به این پروژه اضافه کردیم که به‌نوعی با نقد و بررسی آثار، حتی برای آهنگسازانی که در مرحله اول انتخاب نشدند هم فرصت آموزشی فراهم کرده باشیم. سطح سواد، تخیل و اصیل بودن آثار این آهنگسازان جوان، نکته‌ بسیار امیدوارکننده‌ای است که همه‌ اعضای کارگروه انتخاب آثار روی آن تأکید دارند. این موضوع انرژی و انگیزه‌ مضاعفی برای ما شد تا قدم‌های بعدی این پروژه و پروژه‌های بعدی را محکم‌تر و بلندپروازانه‌تر برداریم.