سرویس موسیقی هنرآنلاین: در دومین شب اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، شامگاه جمعه 17 مردادماه، گروه آوای ابریشم در تالار رودکی به اجرای کنسرت پرداخت.

امیر اثنی‌عشری خواننده موسیقی ایرانی و عضو گروه آوای ابریشم، کنسرت آنلاین را با خواندن تصنیف "خاطر نازک به برگ گل نیازارمتو را" آغاز کرد و پس ز آن آواز "حالم رو خراب کرده" را خواند.

"این‌چنین که از صوت مطرب بزم عیشم پرصداست" قطعه بعدی بود که گروه آوای ابریشم اجرا کرد و در ادامه آواز "خم ابرو و مژگونت مرا کشت" و "گفتم غم تو را دارم" توسط اثنی‌عشری اجرا شد.

درمجموع در این کنسرت دو تصنیف، سه قطعه ضربی و ساز و آواز اجرا شد.

یکی از اتفاقات خوب در این اجرا بخش پررنگ ساز و آواز بود، چرا که این روزها به دلیل حجم ساخت موسیقی‌های مصرفی، ما شاهد کمرنگ شدن این فرم از موسیقی در رپرتوار موسیقی ایرانی هستیم.

همچنین از آنجایی که ساز و آواز در موسیقی ایرانی جزو ارکان اصلی بوده و پیچیدگی‌های کیفی و خاصی دارد، با این وجود اثنی‌عشری در اجرای شب گذشته به‌خوبی ظاهر شد.

در این کنسرت، عماد حنیفه تار، حمیدرضا برزو سنتور، پویان گرامی تنبک و محسن فروغی تار، ارکستر گروه آوای ابریشم را تشکیل می‌دادند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از 16 تا 20 مردادماه هر شب ساعت 21 در تلویزیون تعاملی تیوا به‌صورت رایگان پخش می‌شود. این برنامه به‌صورت رایگان و تنها با ثبت نام در اپلیکیشن تیوا قابل دسترس است.

مجموعه کنسرت‌های آنلاین با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در تالار رودکی برگزار می‌شود.

امروز شنبه ۱۸ مردادماه گروه تیام متشکل از هادی منتظری، حسین علیشاپور، کاوه شفیعی، محمدرضا شرایلی روی صحنه خواهند رفت.