اثر ماندگار مرتضی نی داوود با خوانندگی وحید تاج در قالب اجرای خانگی ارکستر ملی ایران در دسترس هنردوستان قرار گرفت.

به گزارش هنرآنلاین، روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این بنیاد با قدردانی از حافظان سلامت کشور، اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه "شور عاشقانه" را تقدیم هنردوستان کرد.

"شور عاشقانه" اثر ماندگار مرتضی نی داوود، با شعری از فریدون مشیری است که توسط فریدون شهبازیان برای ارکستر تنظیم شده است. وحید تاج خواننده این اجرای خانگی است.

نوازندگان این قطعه، ویولن یک: مازیار ظهیرالدینی (کنسرت مایستر)‌، رایین نورانی و بهراد سوخکیان و ویولن دو: سانوا عندلیبی، آرش جامع و  علیرضا خلج اسماعیلی هستند.

در این اجرا هومن اتابکی،  همایون هاشم زاده،  پیمان ابوالحسنی، امیرحسین طائی کار نوازندگی ویولا و محمدحسین غریبی، ارسلان علیزاده، مسعود فیروزی‌نژاد نوازندگی ویولنسل را به عهده دارند.  محمدهادی اسماعیلی نوازنده کنترباس است و سه نوازنده تار این قطعه مسیح تحویلداری، صبا طبخی و مسعود آذین هستند.

در این قطعه، نوازندگی سنتور را علی عابدین و قانون را مژگان حسینی بر عهده دارند و پوریا شیوافرد نوازنده نی است. دیگر نوازندگان این اجرا عبارتند از فلوت: شقایق صادقیان؛ ابوا: حسام صدفی نژاد؛ کلارینت: سایوری شفیعی و فاگوت: امیرحسین محمدیان.

آماده‌سازی ویدئو، میکس و مسترینگ این قطعه را  امیرحسین طائی انجام داده است.

پیش از این نیز بنیاد رودکی، اجرای خانگی ارکستر ملی ایران از قطعه "سبکبال" اثر استاد حسین دهلوی را با شعار "در خانه می‌مانیم تا زودتر روی صحنه برویم" در فضای مجازی منتشر کرد که این اجرا بازتاب گسترده‌ای در سطح ملی و بین‌المللی داشت.