به گزارش هنرآنلاین به نقل از انجمن موسیقی ایران، برای اولین بار پس از دسترسی "خانه پایور" به دست‌نوشته‌های استاد فرامرز پایور، آثار گروه‌نوازی این هنرمند منتشر شد.

این سری از کتاب‌های "خانه پایور" برای طیف وسیعی از موسیقی‌دانان، هنرجویان و دانشجویان موسیقی و نوازندگان سازهای ایرانی کتاب‌هایی کاربردی است. آنچه موسیقی ایرانی از آن رنج می‌برد کمبود و ضعف منابع گروه‌نوازی است. فرامرز پایور در عمر هنری خود با گروه سازهای ایرانی‌اش بیش از سی سال برای این گروه ساخته و تنظیم کرده است. آثار گران‌بهایی که او برای گروه سازهای ایرانی نوشته است می‌تواند در تجزیه و تحلیل، تمرین گروه‌نوازی و ساز‌های ایرانی، شناخت تاریخ گروه‌نوازی در ایران و بسیاری ایده‌ها و فعالیت‌های دیگر به کار گرفته شوند.

با دسترسی خانه پایور به دست‌نوشته‌های استاد پایور، راه تصحیح و مقابله و انتشار این آثار هموار شده است و از این پس این سری از آثار او در دسترس جامعه موسیقی ایرانی قرار خواهد گرفت.

پایور این آثار را به‌صورت پارتیتور بلکه به شکل پارت‌های جداگانه ثبت کرده‌اند. خانه‌ پایور ضمن حفظ خصوصیات ثبت ایشان در کتاب‌ها، این آثار را به‌صورت پارتیتور هم به چاپ رسانده است که برای آهنگسازان و سرپرستان گروه‌های ایرانی بسیار راهگشاست.

در هر کتاب ابتدا توضیحاتی ضروری برای تشریح نت‌نویسی و مقایسه نسخه‌ها آمده است، سپس پارتیتور اثر و در ادامه پارت‌های جداگانه ‌برای هر ساز که معمولاً شامل پارت: نی، کمانچه، قیچک، آلتو، سنتور، تار، رباب و عود است آمده است.

این وب‌سایت با نشانی: www.payvarfoundation.org در دسترس موسیقی‌دان‌هاست و تا ٢١ اردیبهشت با ١۵ درصد تخفیف سفارش‌ها را رایگان ارسال خواهد کرد.