سرویس موسیقی هنرآنلاین: گروه موسیقی رستاک چهارشنبه‌شب در قالب مجموعه کنسرت‌های آنلاین جشنواره "نوروزخانه" در سالن مرکز همایش‌های برج میلاد تهران به صحنه رفت و مجموعه‌ای از قطعات محلی و فولکلوریک ایرانی را اجرا کرد.

فرزاد مرادی یکی از خوانندگان و نوازندگان گروه موسیقی رستاک پیش از شروع کنسرت درباره اجرا در سالن بدون تماشاگر گفت: معمولاً اجراهای ما طوری است که وابستگی زیادی به حضور تماشاگران حاضر در سالن دارد. ما بیش از آن‌ که درگیر موسیقی باشیم، درگیر حس و حالی هستیم که بین ما و تماشاگران به وجود می‌آید. امشب برای اولین بار است که در سالن بدون تماشاگر اجرا داریم، اما سعی می‌کنیم مردم نازنین را روی صندلی‌های سالن تجسم کنیم.

این نوازنده درباره قطعاتی که برای کنسرت آنلاین‌ آماده‌ کرده‌اند، توضیح داد: ما موسیقی اکثر مناطق ایران از جنوب و شمال گرفته تا کردستان و خراسان را کار کرده‌ایم و به همین خاطر انتخاب قطعات کمی سخت بود ولی درنهایت سعی کردیم قطعاتی را انتخاب کنیم که مردم خاطره‌های بیشتری با آن‌ها دارند.

کنسرت رستاک با اجرای قطعه‌ کردی "بهار" آغاز شد و پس از آن گروه رستاک به خطه گیلان رفت و قطعه معروف "رعنا" را اجرا کرد.

قطعه بعدی، قطعه آذری "لاله لر" بود که با همراهی احسان اسداللهی، نوازنده گارمون اجرا شد و پس از آن نوبت به یک قطعه لری رسید. قطعه "بارون بارون" یکی از قطعات قدیمی گروه رستاک است که باعث شناخته‌تر شدن این گروه شد.

رستاک در ادامه با اضافه کردن ساز نی انبان به اجرای قطعه شاد بوشهری "هله مالی" پرداخت. قطعه خراسانی "لیلا" و قطعه کردی "سوزله و سنجله" دیگر قطعاتی بودند که گروه رستاک در بخش پایانی کنسرت اجرا کرد.

مجموعه کنسرت‌های آنلاین با عنوان "نوروزخانه" از هشت فروردین با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران توسط موسسه فرهنگی جام سبز در برج میلاد و در راستای سیاست‌های عمومی کشور برای افزایش روحیه نشاط در جامعه در ایام شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. علاقه‌مندان می‌توانند این کنسرت‌ها را به‌صورت آنلاین از طریق سایت www.TVA.IR تماشا کنند.

در ادامه این مجموعه کنسرت‌ها پنجشنبه 21 فروردین علی زند وکیلی از ساعت 21 برنامه اجرا می‌کند.