به گزارش هنرآنلاین، آلبوم "خوشه‌چین بوستان عشق" مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازی ایران و مازیار شاهی با همراهی تنبک و دایرۀ گوهرناز مسائلی از سوی انجمن موسیقی ایران منتشر شد.

در این آلبوم قطعاتی از میرزاحسینقلی، علینقی وزیری، مرتضی نی‌داوود، جلیل شهناز، غلام‌حسین بیگجه‌خانی، فرهنگ شریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده اجرا شده ‌است.

در بروشور آلبوم به قلم مازیار شاهی آمده است: در آلبوم "خوشه‌چین بوستان عشق" درک و دریافتم از تأثیرگذارترین تارنوازان زندگی‌ام را اجرا کرده‌ام؛ دریافتی بر اساس بضاعت اندک هنری‌ام طی سال‌ها زندگی با ساز این بزرگان؛ و با انتشار این آلبوم خواستم ابراز ارادتی به ایشان داشته باشم. آیا هدفم کپی کاری صرف بوده؟ بی‌تردید خیر. هر آهنگی که در این آلبوم اجرا شده، با نگاه به شیوه‌ کلی نوازندگی استادی بوده که آهنگ را اجرا کرده‌اند؛ نه کپی نعل به نعل حالات اجرایی همان آهنگ خاص.

مازیار شاهی متولد ۱۳۶۰ مشهد، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار است. او در دو گروه عارف به سرپرستی زنده‌یاد پرویز مشکاتیان و گروه شیدا به سرپرستی زنده‌یاد محمدرضا لطفی به‌عنوان نوازندۀ تار حضور داشته و جزو نوازندگانِ جوانی است که با هر دوی این اساتید ممتاز موسیقی ایرانی همکاری داشته است. آلبوم‌های "مشق عشق"، "در مکتب عشق" و "قافله‌سالار عشق" ازجمله آثار شخصی او و نوازندگی در آلبوم‌های "وطنم ایران"، "یادواره‌ عارف"، "سایه‌ جان" و "هنر گام زمان" در گروه "شیدا" محمدرضا لطفی بخشی از فعالیت‌های هنری او هستند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، آلبوم "خوشه‌چین بوستان عشق" در حال حاضر فقط به‌صورت فروش دیجیتال ارائه شده‌ است و نسخه فیزیکی آن پس از بهبود شرایط عرضه خواهد شد.