به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش، تازه‌ترین اثر موسیقایی لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر به نام "مرثیه‌ای برای پرواز 752" با موضوع جان‌باختگان پرواز هواپیمای اوکراینی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

لوریس چکناواریان با اشاره به جزییات انتشار این اثر موسیقایی توضیح داد: این اتفاق تلخ و غم‌انگیزی که برای هواپیمای اوکراینی افتاد من را بسیار تحت تأثیر قرار داد. به همین جهت تصمیم گرفتم این حس و حال را به موزیک تبدیل کنم و تصور می‌کنم یک معجزه اتفاق افتاد که این‌چنین توانستم در مدت کوتاهی کار را به مرحله اجرا برسانم.

وی ادامه داد: وقتی موضوع را با دوست و همراه عزیزم یارتا یاران در میان گذاشتم او نیز شعر فوق‌العاده‌ای از سعدی را پیشنهاد کرد که من نیز با استفاده صدای خوب این هنرمند، تلاش کردم روی موسیقی از کلام هم استفاده کرده و کار را به مرحله ضبط برسانیم. البته در این راه دوستان و همراهانی بودند که در نت‌نویسی، تولید، نوازندگی، اجرا و ضبط اثر بهترین همکاری را با من داشتند که جا دارد از یکایک آن‌ها تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم. به هر حال این اثر نوعی همراهی من و سایر همکارانم در پروژه با هم‌وطنان عزیزم در این حادثه تلخ و خانواده‌های داغدار حادثه‌دیده است که امیدوارم با عشق و دعا بتوانیم از طریق زبان موسیقی کمی دردها را التیام دهیم.

پروژه موسیقایی "مرثیه‌ای برای پرواز 752" اثر لوریس چکناواریان با اخذ مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش به مدیریت بردیا صدر نوری در فضای مجازی منتشر و به جان‌باختگان پرواز هواپیمای اوکراینی و خانواده‌های داغدارشان تقدیم شده است.

در این پروژه که مراحل ضبط آن در استودیو "شهر صدای پارسیان" به مدیریت آیدین الفت و صدابرداری امید نیک‌بین انجام گرفته، رازمیک اوحانیان، یارتا یاران، احسان بیرق‌دار، علیرضا راد، شاهو زندی، ناصر ایزدی و بردیا صدر نوری به همکاری با لوریس چکناواریان پرداخته‌اند.