به گزارش هنرآنلاین، کنسرت تک‌نوازی عود عربی با عنوان "خاطرات بغداد" شب گذشته در تالار رودکی با حضور علاقه‌مندان و اهالی موسیقی و تعداد زیادی از نوازندگان و دانشجویان ساز عود و به همت انجمن موسیقی ایران و نشر و پخش جوان برگزار شد.

در این کنسرت مُعَنّی جهاد عودنواز عراقی، قطعاتی را به‌صورت بداهه اجرا کرد و در برخی قسمت‌ها به اجرای آثار بزرگان عود عربی چون جمیل بشیر، و منیر بشیر پرداخت.

او با دو ساز عود با دو کوک متفاوت برای ایجاد تنوع صوتی روی صحنه آمد و به اجرا در مقام‌های نهاوند (شبیه آواز بیات اصفهان در موسیقی کلاسیک ایرانی)، مقام راست، راست عجم، حجاز کار و... پرداخت.

رضا پرویززاده نوازنده کمانچه و مدرس موسیقی دانشگاه تهران در خصوص این اجرا گفت: مُعَنّی را از دانشگاه تهران می‌شناسم؛ از دانشجویان ارشد رشته نوازندگی است. نوازنده ریزپنجه و بسیار خوبی است. در این سه ترمی که به تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه تهران مشغول است روابط موسیقایی خوبی بین او و دیگر دانشجویان ایرانی برقرار شده است. دانشجویان با فضای موسیقی عربی، مخصوصاً عراق، از طریق او آشنا شده‌اند. من به‌عنوان یک شنونده موسیقی تمام اجرای امشب را دنبال کردم و به نظرم اتفاق خوبی برای هنرجویان موسیقی بود تا این جنس از موسیقی را از نزدیک بشنوند و درک کنند.