به گزارش هنرآنلاین، مراسم رونمایی آلبوم "چهارگون" به آهنگسازی و تک‌نوازی تار امیر شریفی شنبه 5 بهمن در تالار فارابی دانشگاه هنر برگزار می‌شود. این آلبوم قرار بود 14 دی‌ در فرهنگستان هنر رونمایی شود، اما مراسم به دلیل حوادث هفته‌های اخیر برگزار نشد.

در این جلسه داریوش پیرنیاکان و بابک خضرایی سخنرانی خواهند کرد و بخش‌هایی از آلبوم "چهارگون" توسط صاحب اثر اجرا خواهد شد.

این آلبوم که توسط نشر "سازآواز" منتشر شده شامل چهار کنسرت تک‌نوازی تصویری، اجراشده با سازِ تار است که امیر شریفی آن‌ها را در چهار نوبت از سلسله برنامه‌های "شب ساز ایرانی" از بهار سال 1393 تا پاییز سال 1395 اجرا کرد. این برنامه‌ها در عین اتحاد نسبی در مبانیِ اجرا و برخورداری از تمهیدات موسیقایی مشترک، هرکدام دارای خصیصه‌هایی است که آن‌ها را تا حدی مستقل از یکدیگر جلوه می‌دهد. از این رو هر یک از این چهار اجرا به‌نوعی تداعی‌کننده فضاهای موسیقایی متفاوت و گاه نمودی از گرایش‌های متنوع اجرای موسیقی کلاسیک ایرانی هستند؛ این‌گونه است که این آلبوم "چهارگون" نامیده شده است.

تالار فارابی دانشگاه هنر واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه ولیعصر، روبه‌روی خیابان بزرگمهر جنب درب دانشگاه امیرکبیر است. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.