به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد، به‌منظور حفظ و ارتقاء فن و هنر موسیقی جدی مبتنی بر مبانی تفکر، فرهنگ و هنر ملی ایران با نگاه به موسیقی ویژه شهر و ضرورت کشف استعدادهای درخشان و حمایت از نسل جوان که از سرمایه‌های ارزشمند کشور بشمار می‌آیند؛ خانه‌موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد بر اساس وظایف و رسالت خود، سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد را برگزار می‌کند.

در این جشنواره که شامل سه بخش: موسیقی ایرانی (دونوازی، گروه‌نوازی و آواز)، موسیقی کلاسیک (دونوازی، گروه نوازی و آواز) و پژوهش در زمینه موسیقی شهری است، افراد متقاضی و گروه‌های موسیقی با توجه به رده سنی و سوابق آموزشی پس از ارزیابی اولیه و کسب مجوز، به رقابت می‌پردازند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با مطالعه فراخوان و آئین‌نامه جشنواره، فرم ثبت نام را از طریق سایت خانه موسیقی ایران (www.iranhmusic.ir) و سایت خانه موزه استاد امیرجاهد (www.moeenjahed.ir) دریافت و تکمیل و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا پایان اردیبهشت 1399 است و اولویت با افراد و گروه‌هایی است که زودتر برای ثبت‌نام اقدام کرده‌اند. اجرای صحنه‌ای این جشنواره تیرماه 1399 و مراسم اختتامیه آن در مرداد 1399 برگزار می‌شود.

سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد به همت خانه موسیقی ایران، شهرداری تهران و خانه‌موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد برگزار می‌شود.