به گزارش هنرآنلاین، سومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی با عنوان "سازخانه" به همت کانون سازندگان ساز و توسط خانه موسیقی ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی 9 تا 13 دی‌ماه در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه سومین دوره این نمایشگاه روز دوشنبه 9 دی‌ماه ساعت 15 در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌گردد که از چند چهره پیشکسوت سازسازی نیز با حضور هنرمندان و مسئولان تجلیل می‌شود.

علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن امیرخانی این مجموعه از 10 تا 13 دی‌ماه، نشست‌های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار می‌گردد.

در این دوره بیش از 60 هنرمند سازهای خود را در گالری‌های ممیز، میرمیران، پاییز و زمستان خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارند.

بازدید از نمایشگاه "سازخانه" برای عموم علاقه‌مندان آزاد است و می‌توانند از ساعت 13 الی 21 به خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی مراجعه کنند.