به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری ششمین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی ایران (آینه‌دار)، این دوره فستیوال که به موسیقی نواحی ترکمن‌صحرا، شمال خراسان و جنوب البرز می‌پردازد در سه روز و شش سئانس از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه در تالار رودکی تهران میزبان هنرمندانی از بخش‌های مختلف این مناطق کشور خواهد بود.

سئانس اول فستیوال به هنرمندان تهران اختصاص یافته است که زیر عنوان "غزل‌خوانی تهرون" اجرا می‌شود. در سئانس دوم هنرمندانی از منطقه‌ کومش اجرا دارند که عنوان آن "نی ساربانی و چاربه‌دار کومش" است.

نخستین سئانس دومین روز آینه‌دار با عنوان "ترکمن خالق آیدیم سازلاری"، به هنرمندان منطقه‌ ترکمن‌صحرا اختصاص یافته است و در سئانس دوم هنرمندانی از منطقه‌ی الموت و طالقان و کرج با عنوان "از دژهای الموت تا باغ‌های طالقان" روی صحنه‌ی تالار رودکی می‌روند.

در شب سوم ششمین فستیوال آینه‌دار نخست هنرمندانی از شمال خراسان در سئانسی با نام "دوتار و زعفران خراسان" اجرای برنامه دارند و آخرین سئانس فستیوال با عنوان "از نشیب دشت‌های ترکمن تا فراز قله‌های الموت"، گزیده‌ای از اجراهای دوره ششم خواهد بود.

مطابق دوره‌های پیشین آیین پایانی این دوره که به تجلیل از استادان برومند موسیقی این نواحی کشور اختصاص دارد یکشنبه ۲۴ آذرماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ بلیت از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه ۱۴ آذر به سایت تیوال مراجعه کنند.