سرویس موسیقی هنرآنلاین: حمید بهروزی‌نیا آهنگساز، نوازنده تار، سه‌تار و سرپرست گروه لوتوس درباره برنامه‌های جدید گروه خود به هنرآنلاین گفت: کنسرت‌های گروه لوتوس به‌صورت فشرده از خرداد تا شهریور در شهرهایی چون همدان، اهواز و تبریز برگزار شد.

او ادامه داد: یکی از بهترین اجراهای ما در شهر الیگودرز بود که با حضور سه هزار مخاطب در یک سالن ورزشی روی صحنه رفتیم و بازخورد خوبی از سوی مخاطبان دریافت کردیم و از این بابت بسیار خوشحالم. در ادامه تور کنسرت‌ها بعد از ماه‌های محرم و صفر اجرای بعدی را در تهران برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: کنسرت ماه در تهران آذرماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. این کنسرت شامل دو بخش است و در آن گلچینی از آثار سینا سرلک با آهنگ‌هایی از خودم، علیرضا افکاری، سعید رضایی، معین طیبی و... را اجرا خواهیم کرد. در این برنامه 15 قطعه اجرا خواهد شد.

او تأکید کرد: قطعاً انتخاب 15 قطعه برای اجرا از میان 25 آلبوم سینا سرلک در حوزه موسیقی ایرانی و همچنین قطعاتی که او به شکل تک‌آهنگ منتشر کرده، کار سختی است. معیار ما برای انتخاب، قطعاتی بود که بیشترین تأثیر را روی مردم داشته و بیشتر از دیگر قطعات مورد توجه قرار گرفته است.

بهروزی‌نیا اضافه کرد: جدا از بحث کنسرت، مشغول تولید یک آلبوم بی‌کلام با سبک متفاوت هستم که در آن در هر ترک، یک قطعه تار و سه‌تار با نوازندگی و آهنگسازی خودم با یک ساز غیر سنتی مانند گیتار تلفیق شده است.

این آهنگساز همچنین گفت: این آلبوم مراحل تولید را پشت سر گذارد و تا آخر امسال منتشر و روانه بازار موسیقی می‌شود. البته این روزها بازار نشر آلبوم مناسب نیست و کسی که آلبوم بی‌کلام منتشر می‌کند قطعاً به دنبال منافع مالی نیست و بیشتر به دنبال کسب تجربه و پر کردن کارنامه کاری‌اش است.

این نوازنده ادامه داد: علاوه بر آلبوم مشغول نوازندگی روی تک آهنگ‌های جدید هنرمندان دیگر هستم که یکی دو نفر از آن‌ها خارج از کشور مشغول فعالیت هستند.

بهروزی‌نیا در پایان هم گفت: دو سال پیش یک کتاب با موضوع ساز تار به نام "15 قطعه بی‌کلام برای گروه نوازی" نوشتم. این روزها مشغول نگارش کتاب بعدی خود در زمینه تار و سه‌تار هستم. این کتاب مناسب هنرجویان است و آن‌ها می‌توانند آن را در کنار کتاب‌های خود در هنرستان مطالعه کنند و از فضای خشک و یکنواخت دروس این ساز خارج شوند.