سرویس موسیقی هنرآنلاین: کارن کیهانی آهنگساز و نوازنده سنتور درباره برنامه‌های جدید خود به خبرنگار هنرآنلاین توضیح داد: این روزها مشغول کار روی دو پروژه مختلف هستم. اولین پروژه با همکاری نازنین احمدزاده با حضور هفت آهنگساز معاصر در قالب یک اجرا و یک کنسرت برگزار می‌شود و در ادامه بر مبنای آثار ساخته‌شده یک آلبوم تولید می‌کنیم.

کیهانی گفت: روزبه رفیعی، خودم، آرین صنایعی، محمدرضا تفضلی، حمید عسکری، شروین عباسی و حسام‌الدین دارابی برای این پروژه هرکدام یک قطعه سولو بر مبنای ساز ابوا شامل گیتار، پیانو و... می‌سازیم. از آنجا که مبنای پروژه ساز ابوا است، درنتیجه این ساز باید در تمام قطعات حضور داشته باشد. کنسرت این پروژه روز 9 آبان ماه در تالار رودکی برگزار می‌شود. در این کنسرت سینا خلج گیتاریست و کارن سلاجقه پیانیست با من همکاری خواهند کرد. بعد از برگزاری اجرا مشغول ضبط این هفت قطعه برای یک آلبوم می‌شویم که فکر می‌کنم این کار حدود یک ماه زمان احتیاج داشته باشد.

کیهانی که در 1395 در شصتمین دوسالانه موسیقی ونیز به‌عنوان آهنگساز و نوازنده حضور داشت همچنین گفت: پروژه بعدی من یک اجرا در آلمان است. به دعوت یاسمین شاه‌حسینی نوازنده عود همراه چند نوازنده دیگر برای برگزاری کنسرت به این کشور می‌رویم. این پروژه بر مبنای ساز عود است. من و سارا اباذری به‌عنوان آهنگسازانی از ایران در این آنسامبل که ابتدای ماه می 2020 در آلمان برگزار می‌شود، حضور خواهیم داشت. این آنسامل یکی از مهم‌ترین و معتبرترین برنامه‌هایی است که موسیقی فابریک در آلمان برگزار می‌کند و باعث خوشحالی است که در این پروژه حضور دارم.

این نوازنده در پایان گفت: به‌جز این دو پروژه این روزها روی قطعات خودم هم کار می‌کنم که قرار است گلچینی از آن را با همکاری چند نوازنده برای اجرا در تهران روی صحنه ببریم.