به گزارش هنرآنلاین، علی عزیزی دبیر کل کانون ناشران موسیقی خانه موسیقی با ابراز رضایت از سیستم جدید صدور مجوز برای آثار هنری در دفتر موسیقی وزارت ارشاد، رفع برخی مشکلات سخت‌افزاری در مکانیسم صدور مجوزهای آثار را پیش‌زمینه آغاز دوره درخشان و قوی مدیریتی در دفتر موسیقی دانست.

عزیزی دراین‌باره گفت: روند صدور مجوز برای آلبوم‌ها و تک قطعات در دفتر موسیقی وزارت ارشاد به‌خوبی توانسته به شیوه‌ای مدون و قانونی مدیریت شود و کم شدن پروسه زمانی اعطای مجوز به آثار موسیقی اعم از آلبوم و تک قطعه، موجب تسریع امور و رضایت‌مندی اهالی موسیقی شده است. در مبحث شعر کمی ماجرای اصلاحیه‌های چندباره هست که بایستی با یک شیوه مشخص کمی تغییر کند. سامانه دفتر موسیقی هم به دلیل کندی سرورها، وارد شدن را سخت کرده و این‌ها مشکلاتی هستند که در صورت تصحیح، قطعاً می‌توانند کارگشا باشند.

وی با اشاره به عدم نیاز برای حضور فیزیکی برای دریافت مجوز آثار و اینترنتی شدن فرایند اخذ مجوزهای آثار نیز گفت: دفتر موسیقی توانسته با تثبیت شیوه صدور مجوزها به‌صورت اینترنتی بسیاری از دغدغه‌های شرکت‌های تولید آثار را از بین ببرد و بی‌شک این شیوه می‌تواند به‌خوبی در روند اجرایی کارها کمک کند. تنها نکته حائز اهمیت این است که مثلاً در دوره‌های گذشته در صورت ایرادات شعر در شورا ما می‌توانستیم با حضور در جلسات، از شعر دفاع کنیم. یک چنین مباحثی مطرح‌شده و هست که قطعاً با حل این مشکلات، دفتر موسیقی می‌تواند دوران درخشان مدیریتی خود را سپری کند. امیدواریم با بازنگری در برخی قوانین اجراهای زنده در کشور نیز بتواند حمایت همه‌جانبه خود از شرکت‌های حوزه موسیقی را تأمین نماید. من خودم و بسیاری از ناشرین موسیقی در این زمینه کارشناس کار هستیم و قطعاً همکاری و همفکری با ما می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

عزیزی افزود: برگزاری جلسات همفکری و هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌ها نشر و تولید آثار موسیقی با آقای محمد اله‌یاری جلساتی بسیار مفید و ارزشمند بود که باعث شد بسیاری از مشکلات این حوزه به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شود و راهکارهای جدیدی برای حل برخی مشکلات سیستمی اندیشیده شود که امیدواریم به‌زودی نتایج عملیاتی آن را شاهد و ناظر باشیم.

عزیزی درباره روند کاری مجمع صنفی ناشران و تهیه‌کنندگان موسیقی و اخبار جدید این مجمع نیز گفت: جلسات دوره‌ای مجمع با نظم و برنامه‌ریزی مشخصی در حال برگزاری است. من انتظارات دیگری از مجمع داشتم و انتظار داشتم که تریبونی برای مشکلات جامعه ناشرین موسیقی باشد. هنوز قدم‌های کوچکی را از سوی مجمع شاهدیم و هنوز به آن قدرت اجرایی بالا دست نیافته است. انتظارات از آن‌ها بالاست و امیدوارم بهتر و بهتر شود. برخی تصمیمات جدید نیز اخذ شده که به‌زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.