سرویس موسیقی هنرآنلاین: حسام ناصری آهنگساز، تنظیم‌کننده، نوازنده فلوت و گیتار که سال‌هاست با علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی همکاری می‌کند درباره آخرین فعالیت‌های خود توضیح داد: آخرین اجرای من در ایران برای کنسرت علیرضا قربانی با عنوان "با من بخوان" بود که به‌عنوان تنظیم‌کننده در این کنسرت همکاری داشتم.

وی افزود: اجراها در تهران روز 23 تیرماه به پایان رسید. سپس با همراهی مینا دریس برای حضور در جشنواره آوینیون به فرانسه رفتیم و در 15 ژوئیه شکلی از موسیقی تلفیقی شامل موسیقی الکترونیک و موسیقی ایرانی با استفاده از اشعار فارسی و عربی اجرا کردیم.

ناصری ادامه داد: همچنین من به مدت دو ماه افتخار داشتم که بورسیه وزارت فرهنگ دولت فرانسه را داشته باشم. در این مدت با همکاری موزیسین‌های مختلف از کشورهای دیگر پروژه‌های متفاوتی را به مرحله تولید رساندیم. دومین بار بود که بورسیه فرانسه به من تعلق گرفت.

این آهنگساز همچنین گفت: بعد از اجرا در جشنواره آوینیون همراه گروه نواک به سرپرستی خودم برای یک اجرای دیگر به استراسبورگ رفتیم و در جشنواره‌ای با  مضمون موسیقی قرون‌وسطی آثاری از صفی‌الدین ارموی (موسیقی‌دان ایرانی قرن سیزدهم میلادی) را اجرا کردیم.

ناصری در پایان گفت: گروه نواک چهار سال پیش تشکیل شد. اولین آلبوم ما به نام "پریشانی" با آهنگسازی خود من مرداد امسال در آمریکا منتشر شد.