به گزارش هنرآنلاین، گروه موسیقی خوش‌هنر در نهمین دوره مسابقات جهانى فولکلور یونسکو در بلغارستان، موفق به کسب مدال طلاى بخش موسیقى شد.

در این مسابقات که از اول تا نهم شهریورماه در شهرهای نسبار، پوموری و اسوتى ولاس برگزار شد، ارکستر هنرجویان آموزشگاه فنى و حرفه‌ای موسیقى خوش‌هنر به رهبرى و آهنگسازى آیدین بیات قطعات متعددى را اجرا کرد که با اقبال گسترده روبرو شد.

از دیگر جوایز این گروه در این فستیوال می‌توان به کسب جایزه ویژه بهترین اجرا بین همه بخش‌ها از نظر شهردار شهر نسبار، کسب جایزه حفظ و گسترش میراث معنوى جهان و هنرهاى سنتى دنیا، کسب جایزه کشف استعداد کودکان، کسب جایزه پرافتخارترین اجرا و دریافت جایزه نامزدى ارفئوس طلایى و جایزه ویژه این فستیوال اشاره کرد.

اعضای ارکستر گروه خوش‌هنر در نهمین دوره مسابقات جهانى فولکلور یونسکو را سارینا صمصامیه اقدم (نوازنده ۸ ساله سنتور)، عرفان صمصامیه اقدم (نوازنده ١۵ ساله سازهاى کوبه‌اى)، علیرضا صمصامیه اقدم (آهنگساز، تک‌نواز و نوازنده ١٧ساله ساز تار)، برانوش شریفى (نوازنده ١١ساله ساز تار و خواننده)، آرشام موسوى (نوازنده ١٢ساله ساز عود و ملودیکا)، امیرعلى نادى (نوازنده ٩ساله ساز تار)، آراد واحد (نوازنده ١٢ساله ساز تار) و علیرضا واحد (نوازنده تنبک) تشکیل می‌دهند که به عنوان نوازنده روی صحنه درخشیدند.

همچنین دو تن از اساتید خوش‌هنر به نام‌های نى تا مجلسى مدرس پیانو و سمانه بیات مدرس ویلن به ترتیب با نواختن سازهاى کوبه‌اى و کمانچه و نیز مهسا صافى با مسئولیت مدیر اجرایى گروه و نماینده گروه خوش‌هنر در این فستیوال، دیگر هنرجویان را همراهى کردند.

در این فستیوال هنرمندانى از کشورهای بلغارستان، چین، رومانى، لتونى، مغولستان، روسیه، هند، اندونزى، مالزى، کره جنوبی، قبرس، بوسنى و هرزگوین و اوکراین شرکت داشتند.

از دیگر موفقیت‌های ارکستر خوش‌هنر می‌توان به کسب جایزه‌ی ویژه و مدال طلاى فستیوال ژوتم فرانسه، کسب جوایز اول و سوم در فستیوال موسیقى کودک اسپانیا و همچنین دریافت بهترین اجراى فستیوال موسیقى پل‌های جادویى در جمهورى چک اشاره کرد.