سرویس موسیقی هنرآنلاین: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سه‌شنبه شب در حاشیه مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: همان‌طوری که در مراسم گفتم این جشنواره در شرایطی برگزار می‌شود که گروه‌های سنی مختلف در آن حضور پیدا دارند و این رویداد پیونددهنده جریان میان‌نسلی میان گروه سنی نوجوانان و جوانان با استادان شناخته‌شده موسیقی این سرزمین است. بنابراین ما قطعاً بعد از جشنواره با دبیر این رویداد گفت‌وگو خواهیم کرد تا به‌صورت‌ جدی‌تر مباحث مربوط به این رویداد را به شکل جزئی‌تری بررسی کنیم.

وی افزود: به‌طور حتم معرفی استعدادها در فضای فرهنگ و هنر کشور باید ادامه پیدا کند. ما باید در این حوزه شرایط ویژه‌ای را ایجاد کنیم تا استعدادهای برجسته از طریق معرفی رسمی و یا حتی غیررسمی به تشکیلات منسجم دست پیدا کنند. این‌ها قطعاً سرمایه‌های ملی ما هستند که باید به شکل ویژه‌تری از آن‌ها حمایت کرده و به دنبال طرح‌ها و ایده‌های منسجم‌تری در این حوزه باشیم.

صالحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی افزایش بودجه این دوره از جشنواره موسیقی جوان تصریح کرد: به نظر می‌آید برای افزایش بودجه جشنواره باید به دنبال راه‌ها و افکار جدیدی باشیم و به‌طور طبیعی در این بخش سرمایه‌گذاری تنها بخشی از کارهایی است که باید در قالب این مجموعه صورت بگیرد. به همین منظور ما طی روزهای آینده بلافاصله جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا نسبت به افزایش بودجه جشنواره اقدامات لازم و برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهیم.