به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، آلبوم "با یادش" به مناسبت گذشت ربع قرن از وفات استاد معروفی و به‌عنوان یکی از آثار موسسه فرهنگی هنری ماهور با مشارکت بنیاد رودکی وارد بازار نشر شده است.

آلبوم "با یادش" ادای احترام پویان آزاده نوازنده و پژوهشگر به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانو است. در این آلبوم بهترین قطعات معروفی گرد‌آوری شده‌اند.

این آلبوم ششم شهریور به همت بنیاد رودکی و با مشارکت گالری پیانو نوا در تالار رودکی رونمایی می‌شود.

آزاده دکترای موسیقی از آلمان دارد و در جشنواره‌های مختلف شرکت و به کسب مقام‌های متعددی نائل شده است. او از کودکی به فراگیری موسیقی و نواختن پیانو پرداخت و از محضر اساتید برجسته از جمله معروفى، مصطفی کمال پورتراب و ... بهره برد.

تحصیلات آکادمیک او در سال ۱۳۷۶ با ورود به دانشگاه هنر تهران در رشته پیانو کلاسیک اروپایی و تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آغاز شد. آزاده در سال ۱۳۸۶ با دریافت بورس کامل تحصیلی در دانشگاه مارتین لوتر در آلمان مشغول به تحصیل شد و نهایتاً درجه دکتری موسیقی در رشته آموزش موسیقی (پیانو) را با درجه ممتاز دریافت کرد. وی مرکز آموزشی تخصصی پیانو تأسیس کرد که به شکل تخصصی به آموزش ساز پیانو به کودکان و بزرگسالان می‌پردازد.

در راستای حفظ، شناسایی و معرفی مکتب پیانو ایرانی، "شیوه پیانونوازی کلاسیک ایرانی"، "شیوه نواختن پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی" و "نواختن پیانو ایرانی، شیوه استاد جواد معروفی" پس از تحقیق، تکمیل و معرفی توسط آزاده در فهرست میراث فرهنگی در خطر ناملموس کشور ثبت شد.

آزاده از سال 94 در دانشگاه هنر تهران به‌عنوان نخستین عضو هیئت علمی دکترای پیانو مشغول به فعالیت است و با راهنمایی او پایان‌نامه‌های (کارشناسی ارشد و دکترای) بسیاری در مورد پیانو کلاسیک ایرانی و شیوه پیانونوازی جواد معروفی در ایران و آلمان انجام شده و برخی نیز در حال انجام است.