به گزارش هنرآنلاین به نقل از امور رسانه‌ای گروه موسیقی زنبورک، تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی زنبورک به سرپرستی و آهنگسازی سروش حاتمی آذر ویژه گروه سنی خردسال و کودک (2 تا 7 سال) روزهای ششم، هفتم و هشتم شهریور ساعت‌های 17:30 و 20 در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود. بخش نمایشی کنسرت را ناصر آویژه بازیگر و کارگردان تئاتر مدیریت می‌کند.

گروه زنبورک از سال 1389 شروع به فعالیت کرد و تلاش می‌کند موسیقی و سازهای ایرانی را به کودکان ایرانی معرفی کند.

حاتمی آذر که در سال‌های اخیر از جمله هنرمندان فعال عرصه آهنگسازی و نوازندگی حوزه موسیقی برای گروه سنی کودکان بوده با اشاره به انگیزه‌های خود در برگزاری این اجراهای زنده توضیح داد: انگیزه من از تشکیل گروه زنبورک، نخست اجرای زنده موسیقی برای کودکان و شنیدن نوای سازهای ایرانی از نزدیک و نفس به نفس از نوازنده‌ها و دوم ترجمه موسیقی ایرانی به زبان کودکان در رویکرد تطابق به دنیای کودکانه و پرنشاط آن‌ها بوده است.

وی درباره محتوای تازه‌ترین کنسرت گروه زنبورک گفت: قصه این کنسرت یک کودک هشت ساله را نشان می‌دهد که دائم با گوشی موبایل مشغول بازی است. پدربزرگ و مادربزرگ به دلیل نگرانی، نوه خود را با بازی‌های مختلف مثل "سایه بازی" و "فرفره بازی" آشنا کرده و به او "بازی با خیال" را می‌آموزند. آن‌ها در این سفر خیالی با نوه خود همراه هواپیما و قطار سفر می‌کنند که این آغاز یک ماجرای فانتزی هیجان‌انگیز برای شنوندگان خواهد بود. به هر ترتیب ما تلاش کردیم تا به لحاظ تصویری صحنه را به شکلی طراحی کنیم که برای خردسالان و کودکان جذاب بوده و جلوه‌های فانتزی و رنگی مناسبی برای این گروه سنی از مخاطبان به همراه داشته باشد.

حاتمی آذر بیان کرد: آموزش غیرمستقیم "مفاهیم موسیقی"،"مفاهیم اجتماعی" و"مفاهیم فردی" از اهداف مهم گروه زنبورک است. ما معتقدیم بازی، قصه، شوخی سه ابزار بسیار مهم برای انتقال مفاهیم به کودکان هستند. این سه ابزار کودک را جذب می‌کند تا بتوانیم به‌طور غیرمستقیم مفاهیم آموزشی را به کودک منتقل کنیم. به همین منظور برای کنسرت تابستان از آقای ناصر آویژه بازیگر و کارگردان تئاتر برای همکاری دعوت کردم تا بخش نمایشی کنسرت را مدیریت کنند و او هم خانم گیتا داوودی را به‌عنوان نویسنده پیشنهاد داد تا بر این اساس کلیت کنسرت ما یک روند داستانی به همراه بازی و ایجاد لحظات شاد و کودکانه داشته باشد.

سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی زنبورک در معرفی قطعات منتخب این کنسرت و نوازندگان گروه زنبورک گفت: "زنبورک"، "بندباز"، "هواپیما"، "کنار دریا"، "کبوتر"، " قطار"، "خروس"، "فرفره"، "جیرجیرک"،"لالایی" و "خوشحال و شاد و خندانم" قطعاتی هستند که برای این کنسرت پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. ضمن اینکه سیاوش طاهریان نوازنده کمانچه، کیمیا نیکپور فرخ نوازنده قیچک، رضا نجارزاده نوازنده تار، فرهاد صفار نوازنده عود، اسماعیل محبی نیا نوازنده تارباس، امیرحسین مؤمن نوازنده تنبک، امیرحسین رمضانیان نوازنده درام، مهیار حاتمی آذر نوازنده گیتار، آیدین حاتمی آذر نوازنده و بهناز آشنا، ساناز سزاوار، پگاه قنبر، سویدا زارع (همخوانان) گروه اجرایی کنسرت پیش رو را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: همیشه در کنسرت‌ها از ورود کودکان زیر زیر سال به سالن کنسرت جلوگیری می‌شود و این نکته‌ای بود که همواره برایم جالب توجه بود که چرا نباید شرایطی فراهم شود تا کودکان خردسال هم بتوانند از مواهب و تأثیرات شنیدن موسیقی خوب بهره‌مند شوند. از این رو با تکیه بر تجربیات موسیقایی‌ام تلاش کردم تا با راه‌اندازی گروه " زنبورک" کنسرت‌های تخصصی را اجرا کنم که به‌طور متمرکز برای گروه سنی خردسال موسیقی تولید و همراه با تعدادی از نوازندگان روی صحنه اجرا کنم. انگیزه دیگر تغییر نگاه متولیان امر آموزش کودکان به‌ویژه مربیان کودک، مدیران مهدکودک‌ها بود تا موسیقی کودک را سطحی و کم‌ارزش نبینند، تا این حد که برای یک جشن از یک نوازنده‌ی کیبورد دعوت کنند تا چند دقیقه کودکان فقط برای نشاط از آن بهره ببرند.